Luka EV to samochód przedprodukcyjny, który został zaprezentowany już w 2018 roku. Teraz Czesi odświeżyli model. Przedsprzedaż auta ma ruszyć już w 2023 roku.

  • Luka EV to czeski samochód elektryczny nawiązujący swoim designem do oldtimerów
  • Samochód może przejechać na jednym ładowaniu do 300 km
  • Luka EV ma cztery silniki elektryczne zamontowane w piastach kół

Luka EV — odświeżony model

Nowy samochód elektryczny Luka będzie miała nowy silnik chłodzony wodą, układ kierowniczy, hamulce, baterie, ładowarkę o większej pojemności. Najważniejszą zmodyfikowaną częścią samochodu jest podwozie.

Producent podkreśla, że nowe podwozie dla „tradycyjnego e-drive” Luka EV posiada idealny balans masy, niski środek ciężkości i ma oferować znakomite prowadzenie samochodu. Systemy elektryfikacji są najwyższej klasy i mają gwarantować możliwość szybkiego ładowania.

Zmiany przeszło również wnętrze samochodu. Luka ma ulepszoną deskę rozdzielczą, wyposażoną w nowe cechy i funkcje, takie jak zdalna diagnostyka. Luka EV może teraz pomieścić także większe fotele. Z przodu została zastosowana zamknięta maska, aby zmniejszyć opór powietrza. Z tyłu poszerzono błotniki, aby nadać podwoziu większy rozstaw kół i umożliwić montaż 17-calowych felg.

– Skupiliśmy się na poprawie bezpieczeństwa i lepszych właściwościach jezdnych. Jednocześnie ważne było dla nas, aby Luka EV nie straciła nic ze swojego unikalnego wyglądu. Nasza prace są dalekie od zakończenia, a obecnie finalizujemy dane produkcyjne dla nadwozia oraz dla próbki „GOLDEN”, która uzyska homologację w pierwszej połowie 2023 roku i wtedy Luka EV trafi wreszcie do przedsprzedaży – czytamy na stronie producenta. 

Więcej szczegółów dotyczących modelu jednak nie podano.

Samochód elektryczny Luka EV
Samochód elektryczny Luka EV
Samochód elektryczny Luka EV
Samochód elektryczny Luka EV

Luka EV — wymiary i dane techniczne nowego samochodu

Luka EV został przedstawiony przez MW Motors już w 2018 roku. Obecnie czeska firma pokazała aktualizację przedprodukcyjnego modelu. Specyfikacja z 2018 roku wskazuje, że samochód ma być wyposażony w cztery silniki o mocy 12,5 kW każdy, zamontowane w piastach kół. Masa pojazdu wynosi 815 kg, a średnie zużycie 6,8 kWh/100 km. Szacowany zasięg samochodu to 300 kilometrów.

Samochód elektryczny Luka EV
Samochód elektryczny Luka EV

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię