Mercedes Maybach pokazał pierwszego elektrycznego SUVa, a pierwszym w pełni elektryczny modelem jest Mercedes-Maybach EQS 680 SUV. Łączy on w sobie technologię EQS SUV znanej z Mercedesa EQ z ekskluzywnością Maybach, a zasięg samochodu to 600 kilometrów.

Pierwszy Mercedes Maybach na prąd

Maybach EQS SUV to pierwszy elektryczny samochodów w gamie niemieckiej submarki Mercedes Maybach. Auto ma zasięg do 600 kilometrów i przyspiesza od zera do setki w 4,4 sekundy. Maksymalna prędkość, jaką auto może osiągnąć to 210 kilometrów na godzinę. Samochód wyposażono w dwa silniki synchroniczne, które dają napęd na wszystkie koła i moment obrotowy na poziomie 950 Nm.

Nowe, lepsze zawieszenie

Do wyposażenia seryjnego elektrycznego Mercedesa Maybacha należy zawieszenie pneumatyczne AIRMATIC z płynną regulacją tłumienia ADS+. Prześwit samochodu można zwiększyć podnosząc pojazd nawet o 35 milimetrów oraz w nowym modelu standardem jest również układ skrętny tylnej osi. Tylne koła można obrócić nawet o 10 stopni i umożliwia to uzyskanie promienia skrętu na poziomie 11 zamiast 11,9 metra. Tego typu właściwości można znaleźć w wielu modelach samochodów kompaktowych i ma poprawić atrakcyjność prowadzenia nowego elektryka.

 Mercedes Maybach elektrycznego suv

Tryby jazdy elektrycznego Maybacha

Oprócz programów jazdy DYNAMIC SELECT: ECO, SPORT, OFFROAD i INDIVIDUAL, Mercedes-Maybach EQS SUV ma specjalny program jazdy MAYBACH. Zastępuje on klasyczny program COMFORT i zaprojektowano go w całości z myślą o maksymalnym komforcie jazdy dla pasażerów z tyłu. Umieszczony pod tylnymi siedzeniami węzeł oscylacji, sprawia, że amplitudy drgań są najmniejsze. Warto podkreślić, że program jazdy MAYBACH to ustawienie standardowe samochodu.

Mercedes Maybach i luksusowy design

Elektryczny Mercedes zyskuje unikalny charakter dzięki ekskluzywnym elementom. Gwiazda Mercedesa na masce definiuje status auta, a charakterystyczna dla marki czarna taśma z pionowymi, chromowanymi listwami nadaje auto luksusowy wygląd. Napis „Maybach” wkomponowano w chromowany pasek ozdobny, który stanowi jedność z ciągłym pasem świetlnym reflektorów DIGITAL LIGHT. Na bocznych elementach zderzaka znajduje się wzór Maybach z kilkoma małymi emblematami marki. Samochód wita i żegna kierowcę specjalnym show świetlnym, a animowana projekcja wzoru Maybach, wyświetlana jest po otwarciu drzwi.

Chromowania na szybach bocznych i słupku B, stanowią integralną część sygnatury Mercedes Maybach, podkreślając długość tylnej części siedzeń. Moc auta mają z kolei podkreślać wyróżniające się łuki nadkoli z elementami oklein w czerni. Maybach EQS SUV porusza się na 21- lub 22-calowych felgach ze stopów lekkich i kutej stali. Napis „MAYBACH” znajduje się także na zintegrowanych kapslach felg.

Wyświetlacze hyperscreen

Wyróżnikiem dla pasażerów przednich siedzeń jest standardowy ekran MBUX Hyperscreen oraz specyficzne dla Mercedes Maybacha animacje uruchamiania. Wyświetlane są one na wszystkich trzech wyświetlaczach. Wskazówki umieszczone w dwóch tubach są tak zaprojektowane, by przypominały „jedwabny szal”, który elegancko porusza się na wietrze w zależności od prędkości i stylu jazdy.

Alternatywną formą wyświetlania jest sportowy styl „Pure EV”, a trójwymiarowa belka ukazuje odpowiedni stan poruszania się (jazda, przyspieszanie, ładowanie).

W podstawowym ustawieniu centralnego wyświetlacza dominuje mapa nawigacyjna i kierowca może korzystać z 80 procent najczęstszych interakcji w sposób bezpośredni, bez zmiany aplikacji. System reaguje sytuacyjnie i jest spersonalizowany za pomocą sugestii.

Wnętrze Mercedesa Maybacha EQS SUV

Tryby wyświetlania

Zawartość i strukturę wszystkich trzech wyświetlaczy można dostosować do trzech stylów wyświetlania (dyskretny, sportowy oraz MAYBACH) i trzech trybów (nawigacja, pomoc, usługa). W trybie dyskretnym zawartość ekranu redukowana jest do minimum i komponuje się z kolorem podświetlenia ambientowego.

Tylna kanapa elektrycznego Mercedesa Maybacha

Pasażerowie siedzący na tylnej kanapie także mają dostęp do rozległego zestawu funkcji multimedialnych, które ma sam kierowca. W oparciach przednich foteli zamontowano dwa 11,6-calowe ekrany i dzięki systemowi rozrywki MBUX High-End Rear Seat możliwe jest łatwe i szybkie udostępnianie treści na różnych wyświetlaczach. Z tylnych siedzeń można również wybrać i zmodyfikować cele nawigacji i dzięki kamerom system może rozpoznawać zadania, poprzez odczytywanie gestów. Pozwala to realizować odpowiadające im zadania i włączyć takie funkcje, jak na przykład oświetlenie potrzebne do czytania.

Mercedes Maybach – pełen luksus na zewnątrz

Tylne światła tworzą ciągły pas świetlny z dwuczęściową spiralą i podkreślają ekskluzywny charakter samochodu. Elementy ozdobne z chromu umieszczono na klapie bagażnika, tylnym zderzaku, spojlerze i napisie MAYBACH. Maybach EQS SUV wyróżnia się także dwukolorowym lakierowaniem i jest to charakterystyczny element tej marki.

Tył Mercedesa Maybacha EQS SUV

Wnętrze i materiały

Naturalne materiały tworzą stylowy kontrast z zastosowaną w samochodzie technologią, bo Mercedesa Maybacha EQS SUV w standardzie, wyposażono w ekskluzywną skórę Maybach Exclusive Nappa w ciepłych odcieniach espresso brown/balao brown pearl. Maybach podkreśla, że użyte materiały są przyjazne dla środowiska, ponieważ pochodzą od dostawców spełniających wymagania w zakresie zrównoważonego rozwoju. Opcjonalnie dostępne są odcienie macchiato beige/bronze brown pearl.

Dla uzyskania jeszcze bardziej wyrafinowanego wyglądu istnieje możliwość zamówienia ekskluzywnej skóry MANUFAKTUR Exclusive Nappa w kolorze crystal white/silver grey pearl. Do dekoracji użyto także naturalnego drewna w trzech konfiguracjach:

  • jesionowy open-pore w kolorze brązowym,
  • orzechowy open-pore w kolorze brązowym
  • czarny lakier fortepianowy z płynnymi liniami.
Wnętrze Mercedesa Maybacha EQS SUV

Emblematy Maybacha umieszczono w różnych miejscach i można je znaleźć m.in. na pedałach, które wykonany jest ze stali nierdzewnej oraz poduszkach na zagłówkach. Logo znajduje się także na oparciach przednich foteli i oświetleniu wnęki podłogowej z tyłu. Emblemat Maybacha znajduje się również na drewnianych elementach między tylnymi siedzeniami i na wyściółce wewnętrznej klapy bagażnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię