Amerykański start-up Nuro zaprezentował trzecią generację autonomicznego pojazdu elektrycznego. Według firmy jest on już gotowy do produkcji seryjnej. Nuro współpracuje z BYD North America przy produkcji elektrycznych samochodów dostawczych.

  • Nuro zaprezentowało trzecią generację autonomicznego pojazdy elektrycznego
  • Nuro będzie produkowane we współpracy z chińskim BYD
  • Maksymalna prędkość samochodu Nuro wynosi 72 km/h

Nuro gotowe do produkcji

BYD zmontuje elementy platformy Nuro w swoim zakładzie w Lancaster w Kalifornii, zanim pojazdy zostaną wykończone przez same Nuro. Nuro posiada swój własny zakład produkcyjny w południowej Nevadzie. Współpraca pomiędzy obiema firmami została ogłoszona latem. Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy ruszy produkcja samochodu.

Nuro będzie wyposażone w podsuszkę antyuderzeniową zdjęcie: Nuro

Nuro zaprezentował już pierwszą generację swojego samochodu w 2018 roku. Testy terenowe drugiej generacji pojazdu terenowego było prowadzone w Houston w 2020 roku. Prezentowana obecnie trzecia generacja, nazywana po prostu Nuro, ma między innymi ulepszony system napędu elektrycznego, w porównaniu z Nuro R2.

Maksymalna prędkość samochodu wynosi teraz 72 km/h. Wcześniejsza wersja mogła rozwinąć maksymalną prędkość 40 km/h. Powinno to umożliwić pojazdowi poruszanie się po większych głównych drogach, a tym samym dotarcie do większej liczby klientów.

Nuro w wersji „delivery” zdjęcie: Nuro

Nowa generacja Nuro

W wyglądzie nowej wersji wprowadzono także kilka drobnych zmian. Samochód zyskał smuklejszy wygląd, a czujniki zostały lepiej zintegrowane z przodem. Na dachu samochodu wciąż pozostanie zamontowany lidar. Samochód został wyposażony w nowe urządzenie, które ma chronić przed kolizją z przechodniem. Nuro zyskało zewnętrzną poduszkę powietrzną, która łagodzi uderzenie.

We wnętrzu małego elektrycznego samochodu dostawczego pojemność została zwiększona do 765 litrów. Oznacza to, że pojazd może przewieźć do 2227 kilogramów ładunku. Według firmy Nuro może dostarczyć do 24 toreb zakupowych. Alternatywnie można zastosować moduły chłodzące lub grzewcze – na przykład do dostarczania zamrożonej żywności w temperaturze do -5,6 stopnia, lub utrzymywania gorącą żywności w temperaturze około 46 stopni. Jednym z partnerów Nuro jest amerykańska sieć pizzerii Domino’s.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię