Tesla znów opóźnia produkcję Cybertrucka. Firma Elona Muska zamierza rozpocząć produkcję długo oczekiwanego samochodu do końca pierwszego kwartału 2023 roku – pisze Agencja Reuters powołując się na osobę zaznajomiona ze sprawą. Tesla w ten sposób odsuwa wcześniejszy plan rozpoczęcia produkcji, który przewidziany był na koniec bieżącego roku.

  • Źródła Reuters donoszą, że Tesla opóźnia produkcję Cybertrucka do końca pierwszego kwartału 2023 roku
  • Tesla miała pierwotnie rozpocząć produkcję Cybertrucka pod koniec 2021 roku
  • Tesla obecnie nie ma żadnego elektrycznego pickupa w ofercie

Tesla opóźnia produkcję Cybertrucka

Źródło Reutera powiedziało, że ​​opóźnienie pojawia się w momencie, gdy Tesla zmienia pewne cechy i funkcje elektrycznego pickupa, by stworzyć jeszcze atrakcyjniejszy produkt. Konkurencja w tym segmencie dla Tesli rośnie.

Tesla Cybertruck w czasie jazdy po drodze
Tesla Cybertruck zdjecie: Tesla

Źródła donoszą, że Tesla wyprodukuje ograniczoną liczbę pierwszych Cybertruck’ów w pierwszym kwartale 2023 r., zanim całkowicie zwiększy produkcję nowego modelu.

Tesla nie odpowiedziała na prośbę o komentarz Agencji Reuters.

Wnętrze Tesli Cybertruck
Wnętrze Tesli Cybertruck zdjęcie: Tesla

Tesla miała produkować Cybertucka już od roku

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, który zaprezentował futurystyczny pojazd w 2019 roku, opóźnił jego produkcję, która przewidziana była pierwotnie na koniec 2021 roku – na koniec 2022 roku.
Musk 26 stycznia 2021 roku powiedział wówczas, że dostarczy zaktualizowaną mapę drogową rozwoju produktu.

O rany, ten rok był koszmarem w łańcuchu dostaw i to jeszcze nie koniec! – napisał na Twitterze pod koniec listopada Elon Musk, zapytany o sprawę Cybertrucka.

Tesla Cybertruck zdjęcie: Tesla

Tesla niedawno usunęła ze swojej strony internetowej odniesienie do harmonogramu produkcji dotyczącej zamówień Cybertruck’a.

Tesla planuje wyprodukować Cybertruck w swojej fabryce w Teksasie, która ma rozpocząć produkcję samochodów Model Y na początku tego roku.

Wnętrze Tesli Cybertruck zdjęcie: Tesla

Tesla w tyle za Fordem i Rivianem w segmencie pickupów

Tesla buduje elektryczne sedany i SUV-y, ale przeoczyła segment pickupów, który jest dochodowy i niezwykle popularny w Ameryce. Ford i Rivian Automotive wyprzedzają Teslę w tym segmencie. Ford powiedział na początku tego miesiąca, że ​​prawie podwoi roczną zdolność produkcyjną swojego elektrycznego pickupa F-150 Lightning do 150 000 pojazdów.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię