Amerykański Ford inwestuje 900 milionów dolarów w nowe technologie i systemy w zakładach produkcyjnych w Tajlandii. Jest to największa pojedyncza inwestycja firmy w tym kraju. Inwestycja związana jest z planem Ford+ oraz produkcją Rangera nowej generacji.

  • Ford zainwestuje 900 mln dolarów w Tajlandii
  • Dotychczas Ford zainwestował w ciągu 25 lat obecności w Tajlandii 3,4 mld dolarów
  • W Tajlandii będzie produkowany Ranger nowej generacji

Ford inwestuje w Tajlandii

Ford w czasie swojej 25-letniej obecności w Tajlandii zainwestował łącznie 3,4 mld dolarów. Program modernizacji fabryk w tym kraju wzmacnia rolę Tajlandii jako globalnej bazy produkcyjnej i eksportowej Forda. Tym razem Ford zainwestuje 900 mln dolarów.

– To ważny kamień milowy na ćwierćwiecze naszego zaangażowania w produkcję pojazdów w Tajlandii. Inwestycja pozwala nam na dalszą modernizację i ulepszanie naszych działań oraz wsparcie produkcji ekscytująco zapowiadającej się nowości – Rangera nowej generacji, który jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej uznanych modeli Forda na świecie – powiedziała Yukontorn ‘Vickie’ Wisadkosin, prezydent Ford ASEAN oraz Azji i Pacyfiku

Ford uruchomił w zakładach Ford Thailand Manufacturing drugą zmianę, co pozwoliło na stworzenie 1 250 nowych miejsc pracy, zwiększając siłę roboczą Forda w tym kraju do ponad 9 000 pracowników.

Wnętrze fabryki Forda w Tajlandii
Fabryka Forda w Tajlandii zdjęcie: Ford

Amerykański producent zwiększył także możliwości swoich lokalnych partnerów w celu ulepszenia łańcucha dostaw, co doprowadziło do powstania kolejnych 250 nowych miejsc pracy, w które pośrednio jest zaangażowany Ford. To inwestycja rzędu 400 milionów dolarów, która ma na celu poprawę jakości części samochodowych i narzędzi związanych z projektowaniem.

Ford stawia na innowacje w Tajlandii

Ford podkreśla, że działania związane z inwestycją obejmują także podwojenie liczby robotów – zarówno w FTM, jak i AAT. Łącznie to aż 356 najnowocześniejszych robotów w zakładzie blacharsko-lakierniczym, co znacząco podnosi poziom automatyzacji w obu kompleksach – z 34 proc. do 80 proc. w FTM i 69 proc. w AAT. Zaawansowany technologicznie sprzęt i narzędzia pozwolą zwiększyć wydajność i jakość produkcji, a końcowo podnieść także ogólną satysfakcję klientów.

W ramach tej inwestycji Ford jest pierwszym producentem samochodów, który wdrożył technologię ScanBox w południowo-wschodniej Azji. Ta najnowsza funkcja skanowania powierzchni pięciokrotnie skraca czas potrzebny na dokładny pomiar całego pojazdu podczas procesu montażu, pomagając zwiększyć jego wydajność.

Ford jest pierwszym producentem samochodów, który wdrożył technologię ScanBox w południowo-wschodniej Azji. zdjęcie: Ford

Ford zwiększył także swoje możliwości wytwórcze w zakresie produkcji różnych wariantów samochodów. Zakład może teraz tworzyć wiele rodzajów kabin do Rangera na tej samej linii produkcyjnej. Pozwala to na większą elastyczność w planowaniu, dzięki czemu zakład może szybciej reagować na potrzeby klientów i skrócić czas ich oczekiwania na zamówiony pojazd.

– Niezwykle ważna dla naszej firmy jest kontynuacja działań zmniejszających wpływ naszych zakładów na środowisko. Dążymy do długoterminowego zrównoważonego rozwoju i realizacji inicjatyw środowiskowych, które są dobre dla planety i dobre dla Forda – powiedział Andrea Cavallaro, dyrektor operacyjna Ford International Market Group oraz Ameryki Południowej.

Nowy Ford Ranger w Tajlandii

To właśnie w Tajlandii będzie produkowany Ranger nowej generacji. Będzie to najbardziej wydajny Ranger w historii, który będzie korzystał z zaawansowanych technologii i zmodernizowanych systemów. Eksport pojazdów jest istotną częścią działalności Forda w Tajlandii, bowiem Ranger jest sprzedawany na ponad 180 rynkach na całym świecie.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię