Pininfarina Battista to auto elektryczne napędzane 4 silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 1873 KM. Dostawy pierwszych samochodów elektrycznych zaczną się w 2022 roku. Kierowcą testowym nowego modelu był Nick Heidfeld, znany w Polsce jako niegdysiejszy zmiennik Roberta Kubicy.

  • Nick Heidfeld brał udział w testach Pininfarina Battista
  • Elektryczny Battista przyspiesza do 100 km/h w ok. 2 sekundy
  • Auto posiada cztery silniki elektryczne

Pininfarina Battista szybsza od bolidu F1

– Udział w rozwoju Battisty, który reprezentuje ewolucję w świecie samochodów hiper oraz luksusowych, był prawdziwym przywilejem. Wierzę, że zespół Automobili Pininfarina – od pierwszego momentu, kiedy doświadczyłem osiągów Battisty w 2019 roku na zaawansowanym symulatorze, aż do dnia dzisiejszego na drodze i torze – z powodzeniem opracował unikalny samochód hyper GT, który zapewnia niesamowitą zabawę, a także jest niesamowicie szybki – mówił Heidfeld.

Nick Heidfeld powiedział po testach, że Battista przyspiesza szybciej niż samochód Formuły 1, a w trybie Furiosa za każdym razem miał ogromny uśmiech na twarzy.

– Każdy klient, który doświadczył ze mną Battisty, był pozytywnie przytłoczony tym doświadczeniem – mówił

Pininfarina Battista – nowy elektryczny król na drodze

Legendarna włoska firma projektowa Pininfarina wychodzi z cienia i wchodzi na scenę ze swoim super-autem – Battistą. Nazwany na cześć nieżyjącego już założyciela firmy, Battisty Fariny, elektryczny hipersamochód ma monstrualną moc, a jego produkcja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Elektryczna Pininfarina Battista ma kształt przypominający nieco swoim stylem Ferrari, z elementami kilku ostatnich modeli Maranello. Wnętrze jest bardzo awangardowe i pasuje do nowoczesnego elektrycznego hipersamochodu, w którym kierowca siedzi przed dwoma dużymi wyświetlaczami LED, na których znajdują się różne elementy sterujące i system informacyjno-rozrywkowy. Pininfarina obiecuje niemal „niekończące się” modyfikacje.

Pininfarina Battista będzie napędzany 4 silnikami elektrycznymi, które razem dostarczają olbrzymią moc 1873 KM, rozpędzając go do 100 km w mniej niż 2 sekundy, Maksymalna prędkość samochodu elektrycznego to osiągając 217 mph. Silniki są napędzane chłodzonym cieczą akumulatorem litowo-jonowym o pojemności 120 kWh, który został wbudowany w podłogę samochodu w kształcie litery „T”, aby zapewnić optymalny rozkład masy. Maksymalny zasięg Battisty wynosi około . Układ napędowy został opracowany we współpracy z Rimac, renomowanym producentem samochodów elektrycznych z Chorwacji.

Na początku listopada Pininfarina poinformowała, że model Battista będzie budowany w nowej montownii, będzie budowany model Battista, który kosztuje ok. 1,98 mln euro. Pininfarina Battista to elektryczny samochód, który swoimi parametrami technicznymi w momencie debiutu został określony najszybszym produkcyjnym samochodem w historii włoskiej motoryzacji.

Linia produkcyjna zostanie otwarta w tym miesiącu. Battista może rozwinąć prędkość niemal 350 km na godzinę. Po Battista, pojawi się crossover, którego zapowiedzią była zeszłoroczna koncepcja modelu Pura Vision.

Posunięcie to, jest częścią planu inwestycyjnego o wartości 1 miliarda euro, finansowanego przez producenta samochodów Mahindra z Indii, który przejął kontrolę nad Pininfariną w 2015 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię