Ford przestał przyjmować rezerwacje na nowego elektrycznego pickup F-150 Lightning. Dyrektor generalny Forda Jim Farley powiedział w CNBC, że liczba zamówień jest zbyt duża.

  • Na nowego Forda F-150 Lightning złożono już 200 000 zamówień
  • Ford przestał przyjmować nowe zamówienia, bo ich liczba jest zbyt duża
  • Elektryczny F – 150 Lightning pojawi się wiosną przyszłego roku

Ford mierzy się z ogromem zamówień na pickupa F-150 Lightning

Jim Farley powiedział, że zamówienia na F-150 Lightning zostały ograniczone do 200 000: „Musieliśmy przestać przyjmować rezerwacje, ponieważ mieliśmy ich tak wiele”.

Powiedział, że Ford początkowo przewidział swoje moce produkcyjne na 70 000-80 000 samochodów rocznie. Teraz zamierza podwoić tę liczbę w ciągu najbliższych dwóch lat.

Wnętrze nowego Forda F-150 Lightning
Nowy Ford F-150 Lightning zdjęcie: Ford

Nie chcemy budować tych pojazdów w namiotach – zażartował Farley, odnosząc się do decyzji szefa Tesli, Elona Muska o rozszerzeniu produkcji kilka lat temu, poprzez dodanie specjalnego namiotu do fabryki firmy we Fremont.

Chcemy je zbudować w fabryce Rouge w pobliżu siedziby Forda w Dearborn w stanie Michigan – mówił.

Nowy Ford F-150 Lightning
Nowy Ford F-150 Lightning zdjęcie: Ford

Nowy Ford F-150 Lightning

Elektryczny pickup Forda ma pojawić się w seryjnej produkcji już w przyszłym roku. W 2022 roku Ford chciał pierwotnie wyprodukować ok. 15 tys. egzemplarzy F-150. Produkcja miała rosnąć stopniowo i w 2025 roku osiągnąć pułap ponad 150 tysięcy sztuk. W Stanach Zjednoczonych pickupy są niezwykle popularne.

Na F-150 Lightning złożono pod koniec listopada ponad 160 000 rezerwacji od klientów indywidualnych. Zeszłego lata Ford wysłał do nich ankietę, aby dowiedzieć się więcej o tym, kim są i czego chcą w całkowicie elektrycznym pickupie. Wyniki wskazują, że F-150 Lightning przyciąga tych, którzy wcześniej nie posiadali samochodów elektrycznych, ale także nowych klientów Forda:

  • 79 proc. twierdzi, że F-150 Lightning będzie pierwszym pojazdem na baterie w ich gospodarstwie domowym;
  • ponad połowa – 56 proc. – wyznała, że F-150 Lightning będzie ich pierwszym Fordem;
  • jeśli chodzi o liczbę rezerwacji na stan, przewodzą Kalifornia, Teksas i Floryda.

Amerykanie od lat darzą zaufaniem półciężarówki Forda, a teraz są przekonani, że F-150 będzie właściwym wyborem, decydując się na pierwszy w pełni zelektryfikowany pojazd. Naszym zadaniem jest dalsze angażowanie klientów oraz odpowiadanie na pytania dotyczące tego, jak będzie wyglądało ich życie z tym samochodem – co, gwarantuję, nie przypomina niczego, czego kiedykolwiek doświadczyli – powiedział Darren Palmer, dyrektor generalny Forda ds. pojazdów elektrycznych.

Całkowicie elektryczny F-150 Lightning będzie dostępny od wiosny 2022 roku.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię