Francuskie media donoszą, że Renault wstrzymało produkcję całkowicie elektrycznego Megane E-Tech Electric we Francji. Portal Automobile Propre pisze, że brak części z Ukrainy wstrzymuje produkcję w zakładzie w Douai. Przestój potrwa do 25 kwietnia. 

  • Francuskie media donoszą, że Renault zawiesił produkcję elektrycznego Mégane E-Tech
  • Problemy z produkcją wynikają z braku części
  • Renault miało dostarczyć pierwsze egzemplarze Mégane E-Tech w maju

Produkcja elektrycznego Mégane E-Tech zawieszona

W fabryce w Douai pracuje 2300 osób. Przestój oznacza opóźnienie dostaw elektrycznych model Mégane, choć portal wskazuje, że pierwsze egzemplarze, których dostawy zostały zaplanowane na maj – zostaną zrealizowane. 

Renault MEGANE E-TECH Electric
Renault MEGANE E-TECH Electric

W związku z wojną w Ukrainie i przerwami w globalnych łańcuchach dostaw, problemy przeżywa także inny zakład Renault – fabryka silników elektrycznych w Cleon. Zakład od marca mierzy się z problemami. 

Renault Mégane E-Tech w Polsce

Renault przed Świętami Bożego Narodzenia podało ceny nowego, elektrycznego Mégane E-TECH w Polsce. Najniższa cena zaczyna się od 154 tysięcy złotych. Wersja najbogatsza to koszt 202 tysięcy złotych. 

Zamówienia na nowego Megane E-Tech można było składać od lutego 2022 roku. Nowy model miał pojawić się w salonach w maju 2022 roku. Najtańszy Megane E-TECH w Polsce dostępny jest dla poziomu wyposażenia Equilibre, z akumulatorem trakcyjnym 40 kWh i silnikiem elektrycznym o mocy 130 KM w cenie 154 390 zł

W przypadku poziomu wyposażenia Techno samochód jest dostępny z akumulatorem trakcyjnym 60 kWh i silnikiem elektrycznym o mocy 220 KM w cenie od 189 390 zł.

Renault MEGANE E-TECH Electric
Renault MEGANE E-TECH Electric
Renault MEGANE E-TECH Electric

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię