Scania i firma Girteka zawiązują partnerstwo na rzecz zrównoważonego transportu. Obejmuje ono dostawę do 600 elektrycznych pojazdów ciężarowych w ciągu najbliższych czterech lat.

  • Scania i Girteka podpisały współpracę na rzecz zrównoważonego transportu
  • W ramach umowy Scania ma dostarczyć do 600 elektrycznych ciężarówek
  • Obie firmy mają także współpracować przy budowie infrastruktury ładowania

Scania ma nowe partnerstwo i umowę na 600 ciężarówek

Scania i największa w Europie firma transportowa Girteka zapowiadają nowe, silne partnerstwo na rzecz zrównoważonego rozwoju. Partnerstwo obejmuje dostawę do firmy Girteka do 600 elektrycznych pojazdów ciężarowych w ciągu najbliższych czterech lat. Jednocześnie partnerzy będą współpracować przy tworzeniu i optymalizacji infrastruktury do ładowania. Celem jest ograniczenie emisji klientów przewoźnika z zachowaniem kosztów na konkurencyjnym poziomie. 

— Cieszymy się ze współpracy z firmą Girteka, która tak jak Scania stawia sobie za cel uczynienie transportu bardziej zrównoważonym. W ramach naszego celu, jakim jest osiągnięcie w nadchodzących latach znacznego udziału elektrycznych pojazdów ciężarowych w naszej sprzedaży, nawiązanie współpracy z kluczowymi interesariuszami europejskiego ekosystemu transportowego ma priorytetowe znaczenie. Mamy też możliwość podjęcia wspólnych działań nad innymi aspektami, w tym wsparciem dla kierowców – mówi Stefano Fedel, wiceprezes wykonawczy i dyrektor marketingu i sprzedaży Scania.

Scania i Girteka nawiązują współpracę. Firma kupi 600 elektrycznych ciężarówek

Scania Super — nowy układ napędowy

Porozumienie dotyczące pojazdów elektrycznych uzupełniono o realizację celów zrównoważonego transportu, z wykorzystaniem pojazdów marki Scania z nowym układem napędowym Super. Scania Super zapewnia zużycie paliwa niższe o co najmniej 8 proc. w porównaniu do pojazdów poprzedniej generacji. Dzięki nowemu układowi napędowemu Scania zdobyła w 2022 roku po raz szósty z rzędu nagrodę Green Truck. W ramach współpracy zwrócono również uwagę na rolę człowieka w zrównoważonym transporcie, podejmując działania dla podniesienia bezpieczeństwa kierowców oraz zapewnienia im stałego rozwoju w ramach firmy Girteka. 

– Współpraca z firmą Scania to kolejny krok przybliżający nas do pierwszej dziesiątki europejskich firm logistycznych w Europie. Pragnąc skierować transport drogowy na ścieżkę zrównoważonego rozwoju, dzielimy się naszymi doświadczeniami i wspólnie pracujemy nad tworzeniem przyszłego systemu transportowego Europy. Osiągniemy to dywersyfikując transport drogowy i wdrażając zarówno rozwiązania paliwooszczędne, jak i pojazdy elektryczne, aby świadczyć przystępne cenowo usługi logistyczne oparte na zrównoważonych rozwiązaniach – mówi Mindaugas Pasilauskas, dyrektor generalny ClassTrucks, firmy zarządzającej aktywami transportowymi Girteka. 

Zobacz też: Skoda Vision 7S

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię