Toyota Corolla Hybrid jest hybrydowym hitem sprzedażowym w Polsce. Auto jest także pierwszym hybrydowym modelem Toyoty z łączną sprzedażą ponad 50 000 aut. Od samego początku swojej obecności na polskim rynku Corolla jest najpopularniejszym samochodem hybrydowym Toyoty w Polsce. Dwa napędy hybrydowe o mocy 122 KM i 184 KM stanowią w tym roku 59 proc. całkowitej sprzedaży modelu.

  • Toyota w Polsce sprzedała już 50 tys. egzemplarzy Toyoty Corolli Hybrid
  • Sprzedaż Corolli na świecie przekroczyła próg 50 mln sztuk
  • 90 proc. sprzedaży Toyoty Corolli trafia do firm

Toyota Corolla Hybrid — nowy rekord

Toyota Corolla Hybrid przekroczyła próg 50 000 sprzedanych samochodów, po zaledwie 3,5 roku obecności na polskim rynku. Jest to pierwszy hybrydowy model marki z takim wynikiem. Od samego początku, czyli od 2019 roku Corolla zajmuje pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się hybryd Toyoty.

W pierwszym, niepełnym roku sprzedaży salony w Polsce opuściło 10 829 Toyoty Corolli Hybrid – był to pierwszy raz, kiedy jakakolwiek hybryda Toyoty uzyskała roczny wynik powyżej 10 tys. egzemplarzy. W 2020 roku klienci Toyoty kupili 10 433 hybrydowe Corolle, a rok później padł rekord — 16 925 sprzedanych aut. W 2022 roku Corolla Hybrid trafiła do klientów w liczbie 12 258 egzemplarzy. Łączna liczba egzemplarzy sprzedanych do końca grudnia 2022 roku wyniosła 50 445 aut.

Toyota Corolla GR Sport
Toyota Corolla GR Sport
Toyota Corolla GR Sport
Toyota Corolla GR Sport

Toyota Corolla Hybrid —auto dla flot

Spośród ponad 12 000 hybrydowych egzemplarzy Toyoty Corolli sprzedanych w 2022 roku 84 proc. samochodów było wyposażonych w 122-konny napęd z silnikiem 1.8, zaś układ Hybrid Dynamic Force 2.0 o mocy 184 KM otrzymało pozostałe 16 proc. egzemplarzy.

3/4 sprzedanych w Polsce przez Toyotę samochodów trafiło do flot dużych firm. Małe firmy kupiły 15 proc. Corolli Hybrid, zaś osoby prywatne 10 proc. aut. Klienci sięgający po ten model zazwyczaj wybierali nadwozie Sedan lub TS Kombi (odpowiednio 46 proc. i 41 proc.), zaś 13 proc. zakupów dotyczyło odmiany Hatchback.

Najpopularniejszą wersją wyposażenia była druga w kolejności wersja Comfort. Konfigurację tę wybrano dla 78 proc. sprzedanych egzemplarzy, a 65 proc z nich miało dodatkowo pakiet Tech. Podstawowa wersja Active odpowiadała za 10 proc. sprzedaży hybrydowej Corolli. 7 proc. całkowitej sprzedaży stanowiły Corolle Hybrid GR SPORT, z czego 52 proc. otrzymało dodatkowy pakiet Dynamic. Wersja Executive to 4 proc. sprzedaży, ale 48 proc. z tych aut zostało doposażonych pakietem VIP.

Wnętrze Toyoty Corolli GR Sport
Toyota Corolla GR Sport

Toyota Corolli Hybrid w Europie

Hybrydowa Toyota Corolla zadebiutowała w pierwszej połowie 2019 roku wraz z 12. generacją modelu, która na europejskim rynku zastąpiła zarówno poprzednią Corollę, jak i Toyotę Auris. Corolla 11. generacji była oferowana z nadwoziem sedan i konwencjonalnymi silnikami, zaś Auris był dostępny jako hatchback i kombi, a jego najpopularniejszą wersją napędową był układ hybrydowy 1.8 o mocy 136 KM.

Obecna wersja Corolli powstała na platformie TNGA-C i otrzymała napęd hybrydowy czwartej generacji, który również został zaprojektowany w modułowej architekturze TNGA. Globalnie oferowany jest wyjątkowo oszczędny układ oparty na silniku 1.8 o łącznej mocy 122 KM. W Europie Toyota poszła o krok dalej i proponuje klientom dwa układy hybrydowe do wyboru – obok hybrydy 1.8, także dynamiczny Hybrid Synergy Drive 2.0, którego łączna moc 184 KM zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7,9 s.

Toyota Corolla GR Sport
Toyota Corolla GR Sport
Toyota Corolla GR Sport

Toyota Corolla najpopularniejszym samochodem na świecie

Toyota Corolla jest najpopularniejszym samochodem na świecie. Auto od początku produkcji trafiło do ponad 50 milionów kierowców. Najnowsza, 12. generacja Corolli nie tylko jest najlepiej sprzedającym się samochodem na świecie, ale jej globalna sprzedaż utrzymuje się powyżej miliona egzemplarzy rocznie. Od 2021 roku kompaktowa Toyota zajmuje pozycję lidera rynku także w Polsce. W ubiegłym roku klienci marki zarejestrowali 21 371 egzemplarzy modelu.

Toyota Corolla GR Sport
Toyota Corolla GR Sport
Toyota Corolla GR Sport
Toyota Corolla GR Sport

Zobacz też: Skoda Vision 7S

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię