Tesla miała za sobą rekordowy kwartał. W ostatnich trzech miesiącach 2022 roku amerykańska firma dostarczyła 405 278 samochodów. Agencja Bloomberg podkreśla, że Tesla nie zwiększyła w całym roku dostaw o 50 proc. względem 2021 roku. 

  • Tesla ma za sobą rekordowy kwartał
  • W 4Q 2022 roku Tesla dostarczyła 405 278 samochodów
  • W całym 2022 roku firma Elona Muska wyprodukowała 1,31 mln samochodów

Rekord Tesli w czwartym kwartale 2022 roku

Tesla w czwartym kwartale dostarczyła 405 278 samochodów. Był to rekordowy kwartał dla amerykańskiej firmy. Agencja Bloomberg przypomina, że w całym 2022 roku Tesla dostarczyła klientom łącznie 1,31 mln samochodów. To zaś oznacza, że firma Elona Muska, nie wykonała wcześniej zakładanego 50-procentowego wzrostu w porównaniu do 2021 roku. Obecny wynik, jeśli chodzi o dostawy, oscyluje w okolicy 40 proc. wzrostu, zaś produkcja była wyższa o 47 proc. rdr. Łącznie Tesla wyprodukowała w 2022 roku 439 701 samochodów. 34 tysiące aut pozostawało w ostatniej fazie czwartego kwartału w fazie transportu, w związku z czym nie zostały one ujęte przez Teslę w pozycji „dostarczone”. 

Problemy Tesli w Szanghaju

Pod koniec grudnia Tesla podjęła decyzję o zawieszeniu produkcji w fabryce w Szanghaju. Agencja Reuters podawała, że Tesla pierwotnie planowała wstrzymanie produkcji od 25 grudnia do 1 stycznia. Wstrzymanie nastąpiło jednak dzień wcześniej. Wcześniej produkcja została wstrzymana na cztery dni także w marcu. Powodem przerw była rosnąca liczba zachowań na COVID-19 oraz obostrzenia, jakie wprowadzały chińskie władze. 

Tesla ruszyła z dostawami ciężarówki Semi

W grudniu 2022 roku Tesla ruszyła po pięciu latach z dostawami swojej elektrycznej ciężarówki Semi. Szacowany zasięg Semi to ok. 800 kilometrów. Firma podała, że elektryczny gigant na kołach może być ładowany z mocą 1 megawata. Pomóc ma w tym specjalnie opracowana technologia chłodzenia złącza do ładowania. 

Pierwsze elektryczne ciężarówki Semi poszły do innej amerykańskiej firmy — Pepsi. Zostały one wyprodukowane w październiku, lecz firma Elona Muska, nie podaje, kiedy firma ruszy z produkcją na szerszą skalę. Wiadomo jednak, że akumulator ma umożliwić przejechanie do 800 kilometrów, co też wykazały niedawne testy przeprowadzone przez Teslę. Ładowność ciężarówki Semi ma wynosić ponad 36-37 ton. 

Tesla Model Y hitem sprzedażowym w listopadzie na rynku europejskim

Tesla Model Y był w listopadzie 2022 roku najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie. Dataforce wskazuje, że Tesla sprzedała 19 144 sztuki swojego SUV-a, co oznacza wzrost o ponad 260 procent w odniesieniu do analogicznego miesiąca 2021 roku. Warto przypomnieć, że Model Y w październiku znalazł się poza pierwszą dziesiątką najlepiej sprzedających się modeli w Europie. 

Zobacz też: Elektryczny MINI Concept Aceman

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię