Fabryka Tesli w Berlinie rośnie znacznie wolniej, niż oczekiwał tego Elon Musk. Taką informację podała Agencja Bloomberg. Produkcja samochodów jest znacznie niższa od planowanego poziomu. 

  • Tesla produkuje pod Berlinem mniej samochodów od planowanego celu
  • W Grünheide powstaje 3 tysiące egzemplarzy tygodniowo
  • Planowane moce produkcyjne były na poziomie 5 000 – 10 000 tygodniowo

Tesla ma problemu pod Berlinem

Agencja Bloomberg podaje, że Tesla pod Berlinem produkuje egzemplarze Modelu Y w znacznie wolniejszym tempie, niż przewidywał to Elon Musk ponad rok temu. Tesla chciała do końca 2022 roku osiągnąć tempo produkcji na poziomie 5 000-10 000 tygodniowo. Tymczasem fabryka Muska w Niemczech pochwaliła się w ubiegłym tygodniu osiągnięciem poziomu 3 000 samochodów. 

Trzy zmiany w fabryce Tesli pod Berlinem

Tesla jeszcze w grudniu chce wprowadzić prace na trzy zmiany. Trzecia zmiana sprawi, że Model Y, który produkowany jest w podberlińskim Grünheide będzie produkowany przez 24 godziny na dobę.

Dołożenie trzeciej zmiany w fabryce Tesli pod Berlinem ma przełożyć się na wzrost produkcji do 5 tysięcy samochodów tygodniowo. W momencie ogłoszenia zmian produkcja mieściła się w przedziale pomiędzy 1200-1500 samochodów. Tesla wstrzymała produkcję samochodów na pewien czas, by przeprowadzić konieczną rozbudowy linii produkcyjnych. 

W czerwca fabryka Tesli pod Berlinem przekroczyła po raz pierwszy próg 1000 samochodów tygodniowo. 

Tesla uruchomiła fabrykę w Grünheide w marcu po miesiącach biurokratycznych komplikacji. Obecnie pracuje w zakładzie ponad 7,500 osób.

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię