Wietnamski VinFast świętuje przybycie pierwszych 999 pojazdów elektrycznych do Stanów Zjednoczonych. Samochody przybyły na statku Silver Queen Ocean, który zadokował w porcie Benicia w Kalifornii. Firma otrzymała również wszystkie niezbędne certyfikaty do sprzedaży samochodów w USA i rozpocznie dostarczanie pojazdów do klientów do końca tego miesiąca.

  • Wietnamski VinFast dostarczył 999 pierwszych egzemplarzy modelu VF 8 do USA
  • Samochody płynęły 26 dni z Wietnamu
  • VF 8 City Edition będzie objęty 10-letnią gwarancją

VinFast dostarczył 999 samochodów do USA

Pierwsze 999 pojazdów VinFast, które dotarły do USA, po 26 dniach na morzu to egzemplarze modelu VF 8 City Edition — limitowanej edycji przeznaczonej na rynek amerykański. Samochody płynęły niemal miesiąc z Wietnamu.

Posiadając wszystkie funkcje standardowej wersji VF 8, VF 8 City Edition jest platformą łączącą nowoczesne funkcje technologiczne, takie jak zaawansowany system wspomagania kierowcy (ADAS) i usługi Smart Services. Oprogramowanie będzie również regularnie aktualizowane drogą zdalną, aby poprawić funkcjonalność pojazdu i doświadczenia klientów.

Samochody VinFast na statku Silver Queen Ocean
Samochody VinFast na statku Silver Queen Ocean
Samochody VinFast na statku Silver Queen Ocean
Samochody VinFast na statku Silver Queen Ocean

VF 8 City Edition będzie objęty 10-letnią gwarancją na sam pojazd, 10-letnią gwarancją na akumulator (bez limitu kilometrów) oraz całodobową awaryjną pomoc drogową w okresie gwarancyjnym.

Zasięg baterii VF 8 City Edition został niedawno potwierdzony przez EPA na poziomie 179 mil dla modeli Eco i Plus; zasięg ten jest kilkakrotnie lepszy niż średni dzienny zasięg typowego kierowcy w Kalifornii. Zostanie on poprawiony dzięki aktualizacji oprogramowania, a nowy zasięg ma zostać ogłoszony do końca stycznia 2023 roku.

— Na początku tego roku w Las Vegas ogłosiliśmy naszą linię całkowicie elektrycznych SUV-ów i złożyliśmy odważną obietnicę dostarczenia ich na rynek do końca 2022 roku. Dziś ta obietnica została spełniona. Począwszy od tej pierwszej dostawy 999 sztuk VF 8s City Edition, firma VinFast wykonała kolejny gigantyczny krok w swojej nieustającej misji zapewnienia w pełni elektrycznego transportu dla każdego —mówi Le Thi Thu Thuy, wiceprzewodnicząca Vingroup i dyrektor generalny VinFast Singapore.

VF 8 City Edition

VinFast chce podbijać USA i Europę

12 lipca 2021 r. VinFast Commercial and Services Trading LLC oficjalnie otworzył swoje oddziały w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech i Holandii w ramach przygotowań do wejścia na te rynki. USA, Kanada, Francja, Niemcy i Holandia były uważane za kluczowe rynki w planach ekspansji biznesowej VinFast od samego początku.

W Europie VinFast skupi się w szczególności na Francji, Niemczech i Holandii, zanim przeniesie się do innych krajów. W marcu 2022 roku VinFast oficjalnie wprowadzi na rynek światowy dwa modele samochodów elektrycznych VF e35 i VF e36. Oba modele będą wyposażone w ADAS (zaawansowane systemy wspomagania kierowcy) i Smart Services (najwyższej klasy system informacyjno-rozrywkowy) opracowane przez VinFast i jego partnerów.

Wraz z dywersyfikacją rynku VinFast wzmocnił również współpracę międzynarodową w celu podniesienia jakości i statusu. Obecnie strategicznymi partnerami VinFast są wszystkie znane firmy w dziedzinie technologii i przemysłu motoryzacyjnego, takie jak Pininfarina, ZF, Durr, Bosch, ABB, Faurecia, Dassault, Google itp.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię