Przedstawiciele niemieckiej gminy Grünheide wyrazili zgodę na rozbudowę zakładu Tesli. Jak podaje niemiecki dziennik Handelsblatt firma Elona Muska może kupić, a następnie rozbudować swój zakład o kolejnych 100 hektarów. Tesla musi jednak wyciąć las.

  • Tesla ma zgodę władz gminy na rozbudowę fabryki w Grünheide pod Berlinem
  • Tesla może kupić 100 hektarów terenu, na którym rośnie las
  • Tesla chce rozbudować swoją logistykę o kolejową stację towarową

Tesla rozbuduje fabrykę pod Berlinek o 100 hektarów

Niemiecki dziennik Handelsblatt podaje, że władze gminy Grünheide zgodziły się na przeznaczenie 100 hektarów lasu pod rozbudowę zakładu Tesli. Rada zatwierdziła zmiany w planie zagospodarowania terenu. Za zmianami głosowało 12. radnych, a przeciwnych było sześć osób. Jedna osoba wstrzymała się od głosu. Handelsblatt podkreśla, że Tesla ma teraz zielone światło do kupna 100 hektarów lasu i rozpoczęcia prac budowlanych. Gazeta przypomina, że jeszcze w czerwcu rozkład sił w radzie gminy był wyrównany.

Tesla chce na dodatkowym terenie zbudować nowe centrum obsługi klientów, sale szkoleniowe i świetlicę firmową oraz zbudować nowe możliwości logistyczne wraz ze stacją towarową. Tesla ma przenieść akcenty logistyczne z transportu kołowego na kolej. Obecnie teren fabryki Tesli zajmuje 300 hektarów.

Pod koniec października pisaliśmy, że Tesla ruszyła już z karczowaniem 70 hektarów lasu – teraz okazuje się, że łącznie rozbudowa obejmie 100 hektarów. Początkowa wycinka odbywała się jeszcze w miejscu, które było objęte planem zagospodarowania terenu jeszcze w poprzednim kształcie. Teraz jak podaje portal Electrive.com, firma Elona Muska musi złożyć kolejny wniosek o rozbudowę fabryki.

Fabryka Tesli pod Berlinem

Tesla pod Berlinem zwiększa wydajność

Jak donosi agencja prasowa DPA, Tesla od lata podwoiła produkcję w fabryce w Grünheide pod Berlinem. Dziś tygodniowa produkcja przekracza już poziom 2 tysięcy samochodów elektrycznych. Tymczasem Tesla pod Berlinem chce produkować pięć razy więcej samochodów w ciągu tygodnia. Rocznie wydajność zakładu ma sięgnąć 500 000 samochodów. Warto przypomnieć, że latem w zakładzie Tesli powstawało ok. 1000 samochodów tygodniowo. 

We wrześniu wyszło na jaw, że Tesla wcześniej prowadziła produkcję w Grünheide bez systemu sygnalizacji pożarowej, co zostało mocno skrytykowane przez Związek Ochrony Przyrody (Nabu) Brandenburgii. 

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię