Tesla chce rozbudować swoją fabrykę pod Berlinem. Jak podaje Agencja Bloomberg firma Elona Muska rozpoczęła wycinkę 70 hektarów lasu. W ten sposób firma chce pozyskać miejsce potrzebne do rozbudowy swoich możliwości magazynowych i logistycznych. Rozbudowa wymaga jednak zgody władz środowiskowych

  • Tesla pod Berlinem chce rozbudować swoje możliwości logistyczne i magazynowe
  • Tesla wytnie 70 hektarów lasu
  • Docelowo roczna wydajność Tesli pod Berlinem ma sięgnąć 500 000 samochodów elektrycznych

Tesla pod Berlinem karczuje las

Tesla pod Berlinem już w piątek rozpoczęła karczowanie lasu sąsiadującego z istniejącą fabryką w Gruenheide. Agencja Bloomberg podaje, że jest to konieczne w kontekście kluczowej rozbudowy fabryki samochodów elektrycznych. Agencja wskazuje, że pod topór pójdzie 70 hektarów lasu. Tesla chce także złożyć wniosek związany ze zwiększeniem swoich mocy logistycznych i magazynowych. Informację tę potwierdził minister landu Brandenburgia — Joerg Steinbach. Tesla już wcześniej zapowiadała, że chce rozwinąć swoją fabrykę o kolejnych 100 hektarów.

Samo wycięcie lasu nie oznacza jednak, że droga Tesli do rozbudowy swoich zakładów będzie prosta. Inwestycja wymaga zatwierdzenia jej planów przez lokalne władze środowiskowe, a także konsultację z mieszkańcami, z którymi Tesla już wcześniej miała niełatwą przeprawę. Mieszkańcy zarzucali firmie Elona Muska, że zużywa zbyt duże ilości wody, a także wpływa niekorzystnie na środowisko.

Tesla pod Berlinem zwiększa wydajność

Jak donosi agencja prasowa DPA, Tesla od lata podwoiła produkcję w fabryce w Grünheide pod Berlinem. Dziś tygodniowa produkcja przekracza już poziom 2 tysięcy samochodów elektrycznych. Tymczasem Tesla pod Berlinem chce produkować pięć razy więcej samochodów w ciągu tygodnia. Rocznie wydajność zakładu ma sięgnąć 500 000 samochodów. Fabryka w Grünheide pod Berlinem zatrudnia obecnie 12 000 pracowników. Warto przypomnieć, że latem w zakładzie Tesli powstawało ok. 1000 samochodów tygodniowo. 

Elon Musk podał w czasie prezentacji danych kwartalnych Tesli, że poziom 2000 samochodów tygodniowo jest przekroczeniem kolejnego kamienia milowego. Fabryka samochodów w Brandenburgii została otwarta w marcu. 

We wrześniu wyszło na jaw, że Tesla wcześniej prowadziła produkcję w Grünheide bez systemu sygnalizacji pożarowej, co zostało mocno skrytykowane przez Związek Ochrony Przyrody (Nabu) Brandenburgii. 

Tesla Berlin na trzy zmiany od grudnia

Tesla chce zwiększyć produkcję do końca roku w swojej berlińskiej fabryce. Do końca roku w Grünheide ma ruszyć trzecia zmiana. Zostanie ona wprowadzona już w grudniu 2022 roku. Trzecia zmiana sprawi, że Model Y, który produkowany jest w podberlińskim Grünheide będzie produkowany przez 24 godziny na dobę. Dziś dzień pracy w fabryce Tesli zaczyna się o 6:30, a kończy o 22:30. 

Dołożenie trzeciej zmiany w fabryce Tesli pod Berlinem ma przełożyć się na wzrost produkcji do 5 tysięcy samochodów tygodniowo. Tesla nawet wstrzymała produkcję samochodów na pewien czas, by przeprowadzić konieczne rozbudowy linii produkcyjnych. W Grünheide powstają jedna tylko dwa kolory samochodów: biały i czarny. Prace nad rozbudowaniem możliwości tamtejszej lakierni trwają. 

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię