Tesla w Stanach Zjednoczonych wzywa do serwisu 321 000 samochodów. Problemem są tylne światła, które mogą sporadycznie nie świecić. W piątek Tesla podała, że wzywa 30 000 samochodów Modelu X w USA z powodu problemów z poduszką powietrzną.

  • Tesla wzywa w USA do serwisu 321 000 samochodów z powodu tylnych świateł
  • Tesla wzywała w tym tygodniu samochody z powodu problemu poduszki powietrznej pasażera
  • W 2022 roku Tesla przeprowadziła już 19 akcji serwisowych

Tesla wzywa samochody do serwisu z powodu usterki

Amerykańska National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) podała w sobotę, że wycofanie 321 000 samochodów dotyczy Modelu 3 i Modelu Y produkowanego od 2020 roku. Tesla ma przeprowadzić aktualizację over-the-air, aby naprawić problem związany z tylnymi światłami. Producent podkreśla, że nie było dotychczas żadnych doniesień o jakichkolwiek wypadkach lub obrażeniach związanych z tym problemem. Sama akcja serwisowa związana jest ze skargami, jakie napływały od klientów już pod koniec października.

Przeprowadzone przez Teslę postępowanie sprawdzające wykazało, że światła sporadycznie mogą nie działać, z powodu pewnej anomalii. Tesla podkreśla, że otrzymała zaledwie trzy zgłoszenia gwarancyjne dotyczące tego problemu.

Tesla i problemy z poduszkami powietrznymi

W piątek Tesla podała, że wzywa do serwisu prawie 30 000 samochodów Model X w Stanach Zjednoczonych w związku z problemem, który może spowodować nieprawidłowe działanie poduszki powietrznej dla pasażera z przodu. Poduszka może zostać nieprawidłowo uruchomiona w niektórych przypadkach kolizji przy niskiej prędkości, gdy młody pasażer na przednim siedzeniu jest pozbawiony pasa. Tesla podkreśla, że nie miała żadnych informacji na temat obrażeń związanych z nieprawidłowością.

Dotychczas Tesla w 2022 roku zgłosiła w Stanach Zjednoczonych 19 kampanii serwisowych obejmujących łącznie 3,7 mln samochodów.

Zobacz też: Porsche Taycan Turbo S bije rekord na torze Nürburgring

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię