Tesla pod Berlinem podwaja produkcję względem letnich miesięcy. Niemiecka fabryka Elona Muska nie jest jeszcze ukończona, ale wciąż zwiększa swoją wydajność. Obecnie produkcja jest poziomie 1/5 planowanego celu. 

  • Tesla zwiększa wydajność do 2 000 samochodów tygodniowo
  • Tesla jeszcze latem produkowała 1 000 aut elektrycznych tygodniowo
  • Tesla chce pod Berlinem osiągnąć dzięki trzeciej zmianie poziom 5 000 aut tygodniowo

Tesla pod Berlinem zwiększa wydajność

Jak donosi agencja prasowa DPA, Tesla od lata podwoiła produkcję w fabryce w Grünheide pod Berlinem. Dziś tygodniowa produkcja przekracza już poziom 2 tysięcy samochodów elektrycznych. Tymczasem Tesla pod Berlinem chce produkować pięć razy więcej samochodów w ciągu tygodnia. Rocznie wydajność zakładu ma sięgnąć 500 000 samochodów. Fabryka w Grünheide pod Berlinem zatrudnia obecnie 12 000 pracowników. Warto przypomnieć, że latem w zakładzie Tesli powstawało ok. 1000 samochodów tygodniowo. 

Elon Musk podał w czasie prezentacji danych kwartalnych Tesli, że poziom 2000 samochodów tygodniowo jest przekroczeniem kolejnego kamienia milowego. Fabryka samochodów w Brandenburgii została otwarta w marcu. 

We wrześniu wyszło na jaw, że Tesla wcześniej prowadziła produkcję w Grünheide bez systemu sygnalizacji pożarowej, co zostało mocno skrytykowane przez Związek Ochrony Przyrody (Nabu) Brandenburgii. 

Tesla Berlin na trzy zmiany od grudnia

Tesla chce zwiększyć produkcję do końca roku w swojej berlińskiej fabryce. Do końca roku w Grünheide ma ruszyć trzecia zmiana. Zostanie ona wprowadzona już w grudniu 2022 roku. Trzecia zmiana sprawi, że Model Y, który produkowany jest w podberlińskim Grünheide będzie produkowany przez 24 godziny na dobę. Dziś dzień pracy w fabryce Tesli zaczyna się o 6:30, a kończy o 22:30. 

Dołożenie trzeciej zmiany w fabryce Tesli pod Berlinem ma przełożyć się na wzrost produkcji do 5 tysięcy samochodów tygodniowo. Tesla nawet wstrzymała produkcję samochodów na pewien czas, by przeprowadzić konieczne rozbudowy linii produkcyjnych. W Grünheide powstają jedna tylko dwa kolory samochodów: biały i czarny. Prace nad rozbudowaniem możliwości tamtejszej lakierni trwają. 

Wyniki Tesli w trzecim kwartale 2022 roku

Przychody Tesli sięgnęły 21,45 mld dolarów w trzecim kwartale 2022 roku. Analitycy oczekiwali, że będą one na poziomie 21,96 mld dolarów. Zysk netto Tesli wyniósł 3,33 mld dolarów, a marża brutto w branży motoryzacyjnej utrzymała się na stałym poziomie 27,9 proc. Przychody Tesli z branży motoryzacyjnej sięgnęły 18,69 mld dolarów, co oznacza wzrost o 55 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego.

Kiedy ciężarówka Tesli i Cybertruck?

Tesla powtórzyła, że dostawy jej elektrycznego samochodu ciężarowego rozpoczną się w grudniu i potwierdziła, że produkcja będzie miała miejsce w zakładzie zlokalizowanym w Nevadzie. Warto przypomnieć, że Tesla zapowiedziała swoją elektryczną ciężarówkę już w 2017 roku. 

Firma Elona Muska nie podała jednak żadnego terminu rozpoczęcia produkcji pickupa Cybertruck. Tesla podała jedynie, że samochód będzie produkowany w Teksasie. Firma podała wcześniej, że dostawy za kwartał kończący się 30 września osiągnęły 343 000, a produkcja pojazdów wyniosła 365 000.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię