Tesla rusza z dostawami ciężarówki Semi. Jest to historyczna chwila dla firmy Elona Muska bowiem elektryczna ciężarówka została pokazana już pięć lat temu. Wówczas to zapowiadano, że pierwsze dostawy ruszą… trzy lata temu. Szacowany zasięg Semi to ok. 800 kilometrów. 

  • Tesla rusza z dostawami ciężarówki Tesla Semi
  • Ciężarówka została zaprezentowana w 2017 roku
  • Pierwsze egzemplarze Tesla Semi powędrowały do PepsiCo

Tesla rusza z dostawami elektrycznej ciężarówki Semi

W czasie oficjalnej prezentacji ciężarówki Semi na scenę wjechał sam Elon Musk. Tesla nie podała jednak oficjalnej ceny samochodu. Ogłoszenie dostaw ma miejsce pięć lat po tym, jak Tesla zaprezentowała swoją elektryczną ciężarówkę. Firma podała, że elektryczny gigant na kołach może być ładowany z mocą 1 megawata. Pomóc ma w tym specjalnie opracowana technologia chłodzenia złącza do ładowania.

Prezentacja elektrycznej ciężarówki Tesla Semi
Prezentacja elektrycznej ciężarówki Tesla Semi
Prezentacja elektrycznej ciężarówki Tesla Semi
Elon Musk prezes Tesli
Elon Musk prezes Tesli

Elektryczne ciężarówki Semi dla PepsiCo

Pierwsze elektryczne ciężarówki Semi poszły do innej amerykańskiej firmy — Pepsi. Zostały one wyprodukowane w październiku, lecz firma Elona Muska, nie podaje, kiedy firma ruszy z produkcją na szerszą skalę. Wiadomo jednak, że akumulator ma umożliwić przejechanie do 800 kilometrów, co też wykazały niedawne testy przeprowadzone przez Teslę. Ładowność ciężarówki Semi ma wynosić ponad 36-37 ton. 

Tesla podaje, że Semi jest napędzany przez cztery niezależne silniki na tylnych osiach, może dają przyspieszenie w zakresie od 0-60 mil na godzinę (ponad 96 km/h) w 20 sekund. Zamówienia na elektryczne ciężarówki złożyły już podobno Walmart i FedEx.

Nie znamy także ceny ciężarówki Semi. W momencie prezentacji modelu pięć lat temu podstawowy wariant miał kosztować 150 000 dolarów. 

System chłodzenia ładowania Tesla Semi
System chłodzenia ładowania Tesla Semi
Prezentacja elektrycznej ciężarówki Tesla Semi

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię