Nowa generacja Volkswagena ID.3 zostanie przedstawiona wiosną 2023 roku. Dotychczas do klientów na całym świecie trafiło ponad 500 000 egzemplarzy tego auta elektrycznego. Dziś Volkswagen ID.3 jest produkowany w fabryce w Zwickau i Dreźnie. 

  • Volkswagen zapowiedział nową generację modelu ID.3
  • Volkswagen ID.3 pojawi się wiosną 2023 roku
  • Dostawy przewidziane są na czwarty kwartał 2023 roku

Volkswagen ID.3 — nadchodzi nowa generacja

W nowym Volkswagenie ID.3 będzie stosowane oprogramowanie najnowszej generacji, które poprawia wydajność systemu i może być aktualizowane zdalnie (over-the-air). Wyposażenie standardowe będzie bogatsze – w standardzie znajdą m.in. ekran systemu infotainment o przekątnej 12 cali, podwójna podłoga bagażnika oraz konsola środkowa z dwoma uchwytami na napoje.

Polscy klienci już wkrótce będą mogli zamawiać wstępnie skonfigurowane wersje aktualnej generacji modelu ID.3: Life, Business, Style, Max i Tour. Ich specyfikacja, jak i ceny zostaną przedstawione na przestrzeni pierwszej połowy grudnia.

Nowa generacja Volkswagena ID.3 zostanie zaprezentowana wiosną 2023 roku. Obecnie model jest produkowany w Dreźnie, Zwickau, a w 2023 roku produkcja ruszy także w Wolfsburgu

– Nowy ID.3 jest dowodem, że jakość, design i zrównoważony rozwój są dla nas bardzo ważne. Auto wygląda dojrzalej, zmieniliśmy także materiały użyte we wnętrzu. Oczekiwania naszych klientów są dla nas zawsze na pierwszym miejscu. Dlatego też uważnie słuchamy i staramy się dostosować portfolio naszych produktów do ich wymagań – mówi Imelda Labbe, członek zarządu Volkswagena ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej. 

Nowy Volkswagen ID.3
Nowy Volkswagen ID.3
Wnętrze nowego Volkswagena ID.3
Wnętrze nowego Volkswagena ID.3
Nowy Volkswagen ID.3
Nowy Volkswagen ID.3

Nowa generacja Volkswagena ID.3 — technologia

Takie funkcje jak Plug&Charge oraz inteligentne planowanie trasy, uwzględniające stacje ładowania sprawiają, że użytkowanie nowego ID.3 będzie jeszcze prostsze i wygodniejsze. Volkswagen zastosuje w nowym ID.3 najnowszą generację w pełni zintegrowanych systemów wspomagających kierowcę. Wśród nich pojawi się dostępny za dopłatą system Travel Assist z danymi inteligencji zbiorowej oraz Park Assist Plus z funkcją pamięci.

– Częścią strategii Volkswagena jest oferowanie najnowocześniejszych technologii i innowacji we wszystkich modelach, także w pojazdach kompaktowych, a ID.3 jest tego dowodem – na przykład, jeśli chodzi o nowe systemy zwiększające komfort i wspomagające kierowcę: to kolejny krok na drodze do wysoce zautomatyzowanej jazdy dzięki wykorzystaniu danych inteligencji zbiorowej w systemie Travel Assist – wyjaśnia Kai Grünitz, członek zarządu marki Volkswagen, odpowiedzialny za rozwój.

Wnętrze nowego Volkswagena ID.3
Wnętrze nowego Volkswagena ID.3
Nowy Volkswagen ID.3
Wnętrze nowego Volkswagena ID.3

Nowy Volkswagen ID.3 — dostawy pod koniec 2023 roku 

Z powodu wymagającej sytuacji związanej z dostawami półprzewodników i istniejącego portfela zamówień Volkswagen szacuje, że pierwsze egzemplarze modeli ID.3 Pro: Life, Business, Style, Max oraz ID.3 Pro S Tour nie zostaną dostarczone klientom przed czwartym kwartałem 2023 roku. Plan zakłada, że do tego czasu rozpocznie się produkcja nowej generacji wersji ID.3. Może to oznaczać, że dostarczony pojazd nie będzie tym, który widnieje w konfiguratorze lub na umowie w momencie składania zamówienia; zamiast tego klient otrzyma ulepszoną wersję ID.3

Pojazd może różnić się od zamówionego, ale wszelkie różnice będą korzystne dla klienta. Kierownica w modelu ID. jest obecnie obszyta skórą; zostanie ona zastąpiona wysokiej jakości substytutem skóry. W związku z opisanym powyżej udoskonalaniem konstrukcji, dane dotyczące zużycia energii i zasięgu pojazdów w ramach cyklu WLTP mogą różnić się od podawanych obecnie wartości o maksymalnie 2 procent.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię