Bolt rusza z jeszcze dokładniejszą weryfikacją kierowców. Firma otworzyła w Warszawie pierwszy Punkt Obsługi Kierowców. Łącznie tego typu placówek będzie dwanaście i będą one w kolejnych tygodniach powstawać w największych polskich miastach.

  • Bolt w Warszawie uruchomił pierwszy Punkt Obsługi Kierowców
  • Kierowcy będą w nich weryfikowani pod kątem ważności posiadanych dokumntów
  • Wszyscy kierowcy Bolt do końca 2022 roku będą musieli posiadać licencję taxi

Bolt i pierwszy Punkt Obsługi Kierowców w Warszawie

Punkty Obsługi Kierowców Bolt mają za zadanie fizyczną weryfikację dokumentacji kierowców świadczących usługę przejazdów za pośrednictwem aplikacji Bolt, a w rezultacie poprawę jakości i bezpieczeństwa usługi. Jest to element szerszych działań firmy na rzecz poprawy jakości przejazdów, w które firma zainwestuje w naszym kraju łącznie 10 milionów złotych. 

W każdym z 12 punktów obsługi kierowców pracownicy Bolt będą weryfikować między innymi ważność prawa jazdy, identyfikatora taxi, badań koniecznych do wykonywania usługi oraz prawa pobytu. Pracownik punktu obsługi kierowców będzie również sprawdzał odpowiednie oznakowanie samochodu, którym wykonywana jest usługa przejazdów za pośrednictwem aplikacji Bolt

– Bezpieczeństwo i komfort naszych użytkowniczek i użytkowników od zawsze były głównymi priorytetami Bolt. Uruchamiając pierwsze w Polsce Punkty Obsługi Kierowców, Bolt wyznacza nowe standardy w tym zakresie. Uzupełnienie obowiązującej do tej pory weryfikacji elektronicznej dokumentów kierowców weryfikacją fizyczną to kolejny krok, który zapewni, że każda kierowczyni i kierowca przewożący osoby za pośrednictwem naszej platformy będą świadczyć usługę na najwyższym poziomie mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce.  

Punkt Obsługi Kierowców Bolt w Warszawie
Punkt Obsługi Kierowców Bolt w Warszawie

Bolt weryfikuje kierowców i inwestuje miliony

Otwarcie punktu obsługi kierowców w Warszawie to pierwszy element wdrażania zapowiedzianego wcześniej przez Bolt kompleksowego planu mającego na celu poprawę standardów bezpieczeństwa. Bolt zainwestuje łącznie 10 milionów złotych w poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu osób korzystających z przejazdów za pośrednictwem swojej platformy.

Dotychczas firma wdrożyła już wiele zmian i dodatkowych funkcji na platformie. Wśród nich są również ogłoszone w marcu tego roku Standardy bezpieczeństwa w przewozach osób taksówką, które wskazują dobre praktyki dla całego sektora taxi. Platforma zadeklarowała również podjęcie prac nad wprowadzeniem jednolitej, cyfrowej licencji na przewóz osób taksówką, tzw. E-licencji, ponieważ scyfryzowane procedury uszczelnią proces weryfikacji kierowców i pojazdów, co w efekcie doprowadzi do poprawy bezpieczeństwa.

Kierowcy oraz floty mają czas na dostarczenie dokumentów do końca grudnia. Kwestie bezpieczeństwa konsultowane były z polską Policją.

Bolt zaostrza przepisy

Na konferencji prasowej w połowie listopada Bolt podał zmiany, jakie firma wprowadza w sposobie weryfikacji kierowców. Od 15 listopada wszystkie nowe osoby, które chcą zostać kierowcą Bolta muszą posiadać licencję taksówkarza.

– Jako pierwsza platforma, będziemy obowiązkowo weryfikować oznakowanie samochodów. Będzie ono wymagało załączenia zdjęcia przed dodaniem samochodu do platformy i dalej będzie ono weryfikowane. Każdy, kto będzie zamawiał przejazd na platformie Bolt, będzie miał przekonanie, że przyjedzie po niego oznakowany samochód. Będziemy wymagać od kierowców przedstawienia identyfikatora taksówkarza, w tych miastach, w których taki identyfikator będzie potrzebny. Są to dodatkowe wymagania, które mają spowodować, że weryfikacja kierowców będzie jeszcze bardziej uszczelniona – mówił. 

Kierowcy już współpracują z platformą Bolt, będą musieli przejść przez rozszerzony proces weryfikacji do końca grudnia. Od stycznia wszyscy kierowcy będą musieli spełniać nowe wymagania. 

Prawo nie nakłada na nas obowiązku weryfikowania licencji taksówek, ale w tym momencie chcemy mieć dodatkową pewność, że wszyscy kierowcy będą takie dokumenty posiadali – mówiła Magdalena Mazur szef zespołu ds. polityk publicznych w Bolt.

Zobacz też: Faraday FF 91

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię