Bolt wprowadza zmiany w zakresie sposobu funkcjonowania samochodów i kierowców. Od 15 listopada wszyscy nowi kierowcy będą musieli posiadać licencję taksówkarza. Ci, którzy już jeżdżą, będą mieli czas do końca grudnia na zdobycie potrzebnych dokumentów. Zmiany, mają wpłynąć na poziom bezpieczeństwa realizowanych przejazdów. 

  • Bolt zaostrza weryfikację kierowców
  • Od 15 listopada wszyscy nowi kierowcy będą musieli mieć licencję taksówkarza
  • Kierowcy już jeżdżący na platformie mają czas na uzupełnienie dokumentów do końca grudnia 2022 r.

Bolt zaostrza weryfikację kierowców 

Na poniedziałkowej konferencji prasowej Bolt podał zmiany, jakie firma wprowadza w sposobie weryfikacji kierowców i to już na dniach. Od 15 listopada wszystkie nowe osoby, które będą chciały zostać kierowcą Bolta będą musiały posiadać licencję taksówkarza. Paweł Kunicki country manager Bolt w Polsce podkreślał, że firma wyda 10 mln zł na otwarcie punktów obsługi kierowców oraz rozwój technologii i procesów weryfikacji współpracujących już z platformą kierowców. Pierwszy punkt będzie otwarty w Warszawie, a później w kolejnych 11 miastach. Zmiany dotkną także samych pojazdów jeżdżących na platformach. 

– Jako pierwsza platforma, będziemy obowiązkowo weryfikować oznakowanie samochodów. Będzie ono wymagało załączenia zdjęcia przed dodaniem samochodu do platformy i dalej będzie ono weryfikowane. Każdy, kto będzie zamawiał przejazd na platformie Bolt, będzie miał przekonanie, że przyjedzie po niego oznakowany samochód. Będziemy wymagać od kierowców przedstawienia identyfikatora taksówkarza, w tych miastach, w których taki identyfikator będzie potrzebny. Są to dodatkowe wymagania, które mają spowodować, że weryfikacja kierowców będzie jeszcze bardziej uszczelniona – mówił. 

Kierowcy już współpracują z platformą Bolt, będą musieli przejść przez rozszerzony proces weryfikacji do końca grudnia. Od stycznia wszyscy kierowcy będą musieli spełniać nowe wymagania. 

Prawo nie nakłada na nas obowiązku weryfikowania licencji taksówek, ale w tym momencie chcemy mieć dodatkową pewność, że wszyscy kierowcy będą takie dokumenty posiadali – mówiła Magdalena Mazur szef zespołu ds. polityk publicznych w Bolt.

Bolt i Punkty Obsługi Kierowców 

Pierwszy punkt zostanie otwarty już na początku przyszłego roku w Warszawie. Kolejnych 11 powstanie w największych polskich miastach. W punktach kierowcy będą musieli przedstawić konieczne dokumenty, a specjalnie przeszkolony zespół Bolt będzie je szczegółowo weryfikował przed dodaniem do platformy.

Będą to także placówki, w których kierowcy będą mogli załatwić swoje sprawy, w przypadku wyjechania poza miasto, w którym pracują na co dzień. Tego typu punkty działają już we Francji i Wielkiej Brytanii. 

Zobacz też: Porsche Taycan Turbo S bije rekord na torze Nürburgring

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię