Shell uruchomił najszybszą stację ładowania w Austrii. Dzięki zainstalowaniu najszybszych ładowarek świata – ABB Terra 360 – mocy do 360 kW stacja ładowania może w pełni naładować samochód elektryczny w ciągu 15 minut lub nawet jeszcze szybciej.

  • Shell uruchomił najszybszą stację ładowania w Austrii przy Mariazeller Strasse
  • Stacja ładowania posiada urządzenia ABB Terra 360
  • ABB Terra 360 ma moc do 360 kW

Shell uruchomił najszybszą stację ładowania w Austrii

Najszybsza stacja ładowania w Austrii znajduje się przy Mariazeller Straße przed zjazdem na Westautobahn. Oferuje ona osobommożliwość szybkiego naładowania samochodu elektrycznego w drodze do pracy osobom podróżującym do Wiednia. Terra 360 firmy ABB jest obecnie najpotężniejszym na świecie rozwiązaniem do ładowania typu „all-in-one” i jest przeznaczona do obsługi wielu e-pojazdów jednocześnie.

– Sektor transportu jest odpowiedzialny za około 29 proc. globalnej emisji gazów cieplarnianych. Dlatego właśnie nigdy nie było tak ważne, aby wspólnie napędzać zmiany. Dlatego cieszymy się, że możemy współpracować z Shell przy instalacji punktów szybkiego ładowania w Austrii – dodał Frank Mühlon, prezes ABB E-mobility.

Shell jest największym na świecie dostawcą usług mobilnych z ponad 46 000 stacji na 80 rynkach na całym świecie. Firma zamierza rozmieścić ponad 500 000 punktów ładowania na całym świecie do 2025 roku i ponad 2 500 000 do 2030 roku. Niedawno Shell przejął SBRS GmbH, dostawcę rozwiązań w zakresie infrastruktury ładowania dla autobusów elektrycznych i elektrycznych ciężarówek, który działa również w Wiedniu. Shell niedawno rozpoczął współpracę z Rewe w Austrii w celu zainstalowania punktów szybkiego ładowania Shell Recharge przy supermarketach w Austrii.

Saghi Froughivand, szef działu stacji paliw Shell w Austrii powiedział, że firma chce zostać wiodącym dostawcą infrastruktury do ładowania w Austrii.

– Jednocześnie chcemy zaoferować naszym klientom możliwość ładowania energii elektrycznej tam, gdzie jej potrzebują, aby ułatwić przejście na pojazd elektryczny z napędem akumulatorowym. Niezależnie od tego, czy chodzi o opcję ładowania w domu, podczas zakupów, czy w punkcie ultraszybkiego ładowania na stacji benzynowej, chcemy zaoferować najlepsze rozwiązanie dla każdego – mówił.

Najszybsza ładowarka świata stanęła po raz pierwszy w Norwegii

W maju ABB i Eviny wspólnie zainstalowały pierwszą ładowarkę ABB Terra 360. Firma Eviny to norweski liderem w dziedzinie elektromobilności. Ładowarka Terra 360 firmy ABB jest już dostępna do użytku w centrum handlowym Oasen w Bergen oraz w norweskim kurorcie narciarskim Geilo. Norwegia chce zostać pierwszym krajem, który do 2025 roku zakończy sprzedaż samochodów z silnikami benzynowymi i wysokoprężnymi. Odsetek sprzedaży samochodów elektrycznych jest zdecydowanie najwyższy na świecie, stanowiąc 64,5 procent wszystkich nowych samochodów sprzedanych w 2021 roku. Eviny aktywnie wspiera norweską transformację w kierunku pojazdów elektrycznych, instalując ponad 400 szybkich ładowarek w ponad 150 miejscach w całym kraju.

Najszybsza ładowarka świata Terra 360 ABB - pierwsza instalacja ABB i Eviny w Norwegii
Najszybsza ładowarka świata Terra 360 ABB – pierwsza instalacja ABB i Eviny w Norwegii

Najszybsza ładowarka świata – Terra 360 ABB

Urządzenie o nazwie „Model Terra 360” posiada maksymalną moc 360 kW i umożliwia pełne naładowanie samochodu elektrycznego w czasie do 15 minut. Ładowarka od ABB jest stacją modułową. Terra 360 dzięki dynamicznemu zarządzaniu obciążeniem, może ładować jednocześnie do czterech pojazdów jednocześnie. Jest to duża rewolucja, bo dziś kierowca, który ma pecha i chce się naładować, musi czekać aż inny, który akurat jest podpięty – skończy swoje ładowanie.

Najszybsza ładowarka ABB – Terra 360 – wyposażona jest także w specjalny innowacyjny system świetlny. Przeprowadza on użytkownika przez cały proces ładowania. Jednocześnie pokazuje on stan naładowania baterii pojazdu oraz czas pozostały do zakończenia ładowania. Ładowarka jest również przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych i posiada ergonomiczny system obsługi kabli, który pomaga kierowcom w szybkim podłączeniu się do urządzenia. Ładowarkę można także personalizować, poprzez foliowanie lub zmianę koloru pasków świetlnych LED. Co więcej, istnieje również możliwość dołączenia zintegrowanego 27-calowego ekranu reklamowego do odtwarzania filmów i zdjęć.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię