Bolt będzie jeszcze lepiej kontrolował kierowców. Firma wdraża nowe rozwiązanie, jakim jest weryfikacja kierowców w czasie rzeczywistym. Nowa funkcja wykorzystująca technologię sztucznej inteligencji, ma na celu potwierdzenie, że pojazd jest prowadzony właśnie przez kierowcę, który zarejestrował się w aplikacji, a nie przez osobę podszywającą się pod niego. Jeżeli sztuczna inteligencja będzie miała wątpliwości, kierowca będzie skontrolowany przez członka zespołu Bolt.

  • Bolt będzie sprawdzał kierowców dzięki sztucznej inteligencji
  • Sztuczna inteligencja będzie porównywała zdjęcie kierowcy z tym znajdującym się w prawie jazdy
  • Ma to uniemożliwić proceder podszywania się pod kierowcę przez osoby nieupoważnione

Kierowcy Bolt pod okiem sztucznej inteligencji

Wdrażane właśnie przez Bolt rozwiązanie ma z jednej strony zniechęcać do podszywania się pod kierowcę, ale przede wszystkim takie działanie uniemożliwić. Każdy kierowca będzie proszony o zrobienie sobie zdjęcia, które po porównaniu z tym z prawa jazdy, będzie przechodziło autoryzację systemu i pozwalało dalej kierowcy korzystać z aplikacji Bolt. 

Jeśli automatyczna autoryzacja nie powiedzie się, weryfikacją kierowcy zajmie się członek specjalnego zespołu. W przypadku potwierdzenia nieprawidłowości, konto kierowcy zostaje zablokowane.

– Wdrażana aktualnie przez nas funkcja weryfikacji kierowców w czasie rzeczywistym to kolejny krok Bollt w uczynieniu przejazdów za pośrednictwem naszej aplikacji jeszcze bardziej komfortowymi i bezpiecznymi. Bezpieczeństwo użytkowników aplikacji Bolt to dla nas priorytet i dlatego na bieżąco ewaluujemy wprowadzane rozwiązania, procesy i usprawnienia technologiczne – mówi Paweł Kuncicki, Country Manager Bolt w Polsce

Bolt i szkolenia z Feminoteki

W maju Bolt jako pierwsza platforma w Polsce wprowadziła obowiązkowe szkolenia dla kierowców, z zasad obowiązujących podczas przejazdów, opracowane we współpracy z fundacją Feminoteka. Szkolenie dostępne jest w pięciu językach. Jednocześnie firma opublikowała zasady poprawnego zachowania, obowiązujące wszystkich korzystających z aplikacji pasażerów i kierowców, zebrane w Standardach Społeczności Bolt. Każdy, kto nie będzie chciał ich przestrzegać, będzie musiał liczyć się z zablokowaniem dostępu do aplikacji.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię