BMW buduje fabrykę akumulatorów w Tajlandii. Kamień węgielny wmurował Milan Nedeljkovic, członek zarządu ds. produkcji, a także przedstawiciele rządu tajskiego i niemiecki ambasador w Tajlandii Ernstem Reichelem. Jest to sygnał do rozpoczęcia prac budowlanych nad zakładem produkcyjnym baterii wysokiego napięcia Gen-5.

BMW buduje fabrykę w Tajlandii

Grupa BMW przygotowuje kolejny zakład produkcyjny do produkcji w pełni elektrycznych pojazdów, a lokalna produkcja aut ma ruszyć w drugiej połowie 2025 roku. Zakład będzie miał powierzchnię 4000 metrów kwadratowych i jest ważnym dodatkiem do działalności produkcyjnej BMW Manufacturing Thailand.

Nowa linia montażowa będzie przekształcać importowane ogniwa baterii w moduły, które będą następnie integrowane w baterie wysokiego napięcia. BMW zainwestowało ok. 42 milionów euro w projekt, z czego znaczną część – ok. 36 milionów euro – zostanie wykorzystana na zakup nowoczesnego sprzętu, a także innowacyjnych systemów.

Grupa BMW produkuje baterie wysokiego napięcia w Tajlandii dla lokalnie produkowanych aut hybrydowych typu plug-in od 2019 roku. Zakład Rayong produkuje około dwudziestu modeli samochodów BMW, MINI i BMW Motorrad dla rynku tajskiego oraz rynków ASEAN. W 2023 roku tamtejsza produkcja sięgnęła poziomu ponad 12 000 samochodów i prawie 11 000 motocykli.

BMW buduje fabrykę baterii w Tajlandii

Nowy program szkoleniowy

BMW buduje fabrykę w Tajlandii i chce inwestować w rozwój tamtejszych kadr. Pracownicy BMW w Tajlandii przejdą wszechstronne programy szkoleniowe. Inwestycja w szkolenie zawodowej, a także rozwój podkreśla zaangażowanie Grupy BMW w rozwój gospodarki Tajlandii.

Oprócz rozwijania własnej siły roboczej BMW angażuje się we wspieranie przemysłu w Tajlandii i globalną transformację w kierunku rozwiązań mobilnościowych. Ma ona pomóc chronić zasoby. W tym roku firma podjęła współpracę z UNICEF w Tajlandii. Oba podmioty mają skupić się na poprawie możliwości zawodowych młodych ludzi. Wszystko dzięku ukierunkowanemu programowi edukacji STEM, szkoleniom, a także poradnictwu zawodowemu.

BMW buduje fabrykę baterii w Tajlandii

Elektryczne BMW w Azji

BMW Asia rozpoczęła swoją podróż w kierunku elektromobilności w 2014 roku wraz z modelami BMW i3 i BMW i8. W maju 2023 roku firma poszerzyła swoje portfolio o nowego BMW i4 eDrive35.

Elektromobilność zyskuje na znaczeniu w Singapurze, gdzie infrastruktura ładowania rozwija się, a producenci oferują więcej opcji EV. Nowe BMW i4 eDrive35 wyposażono we wszystkie najnowsze technologie. Auto powstaje w zakładzie BMW w Monachium, a dzięki temu modelowi udział w pełni elektrycznych samochodów w całkowitej produkcji wynosi tam już 50 proc. BMW dąży do tego, aby elektryczne pojazdy stanowiły 50 proc. jej globalnej sprzedaży już do 2030 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię