Mercedes-Maybach zaprezentował swój pierwszy w historii model hybrydowy typu plug-in – Mercedes-Maybach S 580 e. Samochód będzie początkowo dostępny w Chinach, a następnie w Tajlandii, Europie i innych krajach. W trybie elektrycznym samochód może przejechać 100 km.

  • Mercedes pokazał pierwszego w historii hybrydowego Maybacha w wersji plug-in
  • Zasięg w trybie elektrycznym Mercedes-Maybach S 580 e to 100 km/h
  • Mercedes-Maybach S 580 e przyspiesza od 0-100 km/h w 5,1 sekundy

Pierwszy w historii Mercedes-Maybach w wersji plug-in

Nowy Maybach jest standardowo wyposażony w 11-kilowatową ładowarkę, ale opcjonalnie dostępna jest 60-kilowatowa ładowarka prądu stałego. 60 kW wtyczka może uzupełnić baterię w około 30 minut. Producent nie ujawnił jednak wielkości akumulatora. Mercedes-Maybach S 580 e ma zasięg w trybie elektrycznym do 100 kilometrów wg norm WLTP.

Mercedes-Maybach nie podał szczegółów ani nie ujawnił żadnych innych danych, które wprowadził do modelu na potrzeby wariantu plug-in. Firma nie ogłosiła też, kiedy samochód wejdzie do sprzedaży ani jaka będzie jego cena.

— Dzięki naszemu pierwszemu modelowi hybrydowemu typu plug-in łączymy typowe dla Maybacha doświadczenie luksusu z bezemisyjną jazdą w trybie jazdy elektrycznej. Mercedes-Maybach S 580 e stanowi kluczowy krok w transformacji naszej marki dziedzictwa w elektryczną przyszłość. Nasz pierwszy w pełni elektryczny model zaprezentujemy już w 2023 roku – Daniel Lescow, szef Mercedes-Maybach w Mercedes-Benz Group AG

Mercedes-Maybach S 580 e plug-in
Mercedes-Maybach S 580 e plug-in
Mercedes-Maybach S 580 e plug-in
Mercedes-Maybach S 580 e plug-in

Mercedes-Maybach S 580 e — w 5 sekund do 100 km/h

Mercedes-Maybach S 580 e dzięki elektrycznemu napędowi ma oferować jeszcze bardziej imponujące doświadczenie ciszy w czasie jazdy. W trybie jazdy elektrycznej ciche wnętrze staje się jeszcze cichsze.

Podstawą napędu hybrydowego jest wysokowydajny rzędowy silnik sześciocylindrowy z aktualnej generacji silników benzynowych Mercedes-Benz, łączący moc 270 kW/367 KM z niskim zużyciem paliwa i emisją spalin. Łączna moc systemowa samochodu to 375 kW/510 KM, a maksymalny moment obrotowy to 750 Nm. Maksymalny moment obrotowy silnika elektrycznego o wartości 440 Nm jest dostępny natychmiast od pierwszych obrotów silnika, co przekłada się na szybkie przyspieszenie i dynamiczne prowadzenie. Mercedes-Maybach S 580 e przyspiesza od 0-100 km/h w 5,1 sekundy.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię