Lotus zapowiada nowy elektryczny samochód. Producent samochodów sportowych będzie to tworzył we współpracy z Britishvolt. Obie firmy podpisały protokół w celu „współpracy w zakresie badań i rozwoju zaawansowanych technologii EV”.

  • Lotus zapowiada nowy samochód elektryczny
  • Samochód będzie wyposażony w baterię Britishvolt
  • Samochód elektryczny Lotusa pojawi się w 2026 roku

Elektryczny sportowy Lotus

Głównym celem programu będzie opracowanie akumulatorów do nadchodzącej rodziny elektrycznych samochodów sportowych Lotus. Najprawdopodobniej pierwszym z nich, będzie przedstawiony przez Lotus na szkicach Type 135, który ma pojawić się w 2026 roku.

Koncept sportowego, w pełni elektrycznego Lotusa
Koncept sportowego, w pełni elektrycznego Lotusa zdjęcie: Lotus

Prezentacja sugeruje, że model czerpać będzie inspiracje z historycznych samochodów sportowych Lotus, w tym Esprit i Europa, które cechowały się nisko opuszczoną sylwetką kabiny, mocno uwydatnionymi przednimi błotnikami i wyraźnymi tylnymi nadkolami.

Lotus ma umowę z Britishvolt na współpracę w zakresie akumulatorów

W ubiegłym tygodniu ​​Britishvolt poinformował, że zabezpieczył inwestycje w wysokości 1,7 miliarda funtów od nowych sponsorów Tritax i Ardn, aby sfinansować budowę fabryki baterii w Blyth w Northumberland, która ma rozpocząć działalność w 2024 roku.

Z rządowego Funduszu Transformacji Motoryzacyjnej do programu popłynęło kolejne 100 milionów funtów.

Współpraca w zakresie akumulatorów

Lotus jest pierwszą firmą, która została wymieniona w grupie klientów Britishvolt, a producent akumulatorów obiecał podać szerszą listę w nadchodzących tygodniach.

Samochód Lotus Emira
Lotus Emira zdjęcie: Lotus

Wcześniej wspomniał o „relacjach z renomowanymi markami samochodowych samochodów sportowych”, ale nie podał żadnych szczegółów.

Sportowy, elektryczny Lotus – co jest ważne dla producenta?

Priorytetem dla sportowego samochodu elektrycznego Lotusa będzie w szczególności szybkie ładowanie, optymalizacja gęstości energii i zmniejszenie masy – to ostatnie ma być znakiem rozpoznawczym samochodów sportowych Lotus w erze elektrycznej.

Lotus potwierdził niedawno, że jego nowa platforma E-Sports dla elektrycznych samochodów sportowych może pomieścić akumulatory ułożone pod podłogą lub ułożone za siedzeniami.

Samochód Lotus Emira
Lotus Emira zdjęcie: Lotus

Elektryczny Lotus na nowej platformie

Dyrektor zarządzający Matt Windle powiedział w rozmowie z brytyjskim Autocar w zeszłym roku, że nowa platforma zapewni „kontrolę odchylenia i stabilność”, jednocześnie zapewniając pełne „wrażenie samochodu sportowego”.

Producent z Norfolk powiedział wcześniej, że najmniejszy akumulator w połączeniu z platformą E-Sports będzie miał jednostkę 66,4 kWh, a największy pojemność do 99,6 kWh.

Wnętrze samochodu Lotus Emira
Wnętrze samochodu Lotus Emira zdjęcie: Lotus

Britishvolt nie podał dalszych szczegółów technicznych dotyczących akumulatorów, które opracuje wraz z Lotusem.

Lotus pochwalił nowe partnerstwo z Britishvolt, ale żadne większe szczegóły nie zostały podane. Marka określiła współpracę jako „kolejny znaczący postęp w trwającej transformacji Lotusa z brytyjskiej firmy samochodów sportowych w globalną i całkowicie elektryczną markę aut sportowych.

Lotus jest zachwycony współpracą z Britishvolt w celu opracowania nowej technologii ogniw akumulatorowych, aby pokazać ekscytujące osiągi, jakie może zapewnić samochód sportowy Lotus EV – powiedział Windle.

Samochód Lotus Emira  na torze
Samochód Lotus Emira zdjęcie: Lotus

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię