Ferrari zaprezentowało nowy zespół zarządzający, który będzie kierował firmą w obliczu wyzwań związanych z elektryfikacją i cyfryzacją. Firma poinformowała, że ​​Ernesto Lasalandra będzie dyrektorem ds. badań i rozwoju. Lasalandra przeszedł od francusko-włoskiego producenta chipów STMicroelectronics.

  • Ferrari zaprezentowało nowy zarząd
  • W zarządzie pojawiły się dwie osoby z produkującej chipy firny STMicroelectronics
  • Wcześniej w STMicroelectronics pracował dyrektor generalny Ferrari – Benedetto Vigna

Zmiany w Ferrari

Na początku listopada nominacja Benedetto Vigny zakończyła trwający sześć miesięcy wakat za sterami Ferrari. Poprzedni dyrektor generalny, Louis Camilleri przeszedł w grudniu na emeryturę po prawie 2,5 roku pracy, z powodów osobistych. 52 – letni Benedetto Vigna przed przyjściem do Ferrari, prowadził największy oddział producenta półprzewodników – STMicroelectronics. Pracował tam od 1995 roku. Opracowywał m.in. czujniki wykorzystywane w telefonach IPhone.

Ferrari 812 Competizione
Ferrari 812 Competizione zdjęcie: Ferrari

Przewodniczący John Elkann, potomek rodziny Agnelli, która kontroluje Ferrari, poprzez swoją firmę inwestycyjną Exor, powiedział, że głębokie zrozumienie, jakie Benedetto Vigna ma dla technologii napędzającej większość zmian w przemyśle samochodowym, może tylko wzmocnić Ferrari.

Jak pisała Agencja Reuters, analitycy Morgan Stanley powiedzieli, że wybór Vigny pokazał, że zarząd i kierownictwo Ferrari, było świadome „egzystencjalnego ryzyka”, stojącego przed firmą w związku z jej zaangażowaniem się w przekształcenie firmy w kierunku produkcji „elektrycznych, w pełni oprogramowanych samochodów”.

Ferrari Portofino
Ferrari Portofino zdjęcie: Ferrari

Ferrari idzie w stronę technologii i samochodów elektrycznych

Jak donosi Automotive News Europę, Ferrari zaprezentowało skład zespołu zarządzającego. ​​Ernesto Lasalandra będzie dyrektorem ds. badań i rozwoju i przeszedł do Ferrari z firmy, w której wcześniej pracował Bendetto Vigna – STMicroelectronics. Także z STMicroelectronics przychodzi Angelo Pesci, który będzie dyrektorem ds. zakupów i jakości.

Ferrari 812 GTS zdjęcie: Ferrari

Automotive News wskazuje, że zatrudnienie dwóch dyrektorów z firmy, w której wcześniej pracował Vigna, pokazuje, że nowy dyrektor generalny Ferrari kieruje swoją uwagę do zaufanych sprzymierzeńców, aby wsparli jego wizję rozwoju koncernu w kierunku rozwoju samochodów elektrycznych.

Nowa struktura organizacyjna będzie nadal wspierać innowacje, optymalizować procesy i zwiększać współpracę zarówno wewnętrznie, jak i z naszymi partnerami – napisało Ferrari w oświadczeniu.

Ferrari awansuje swoich pracowników

Na innych szczeblach Ferrari awansowało do nowych ról kandydatów z wewnątrz.

Silvia Gabrielli została awansowana na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych i danych. Gabrielli, który dołączyła do Ferrari w 2019 roku z Microsoftu, przyspieszy „proces transformacji cyfrowej w całej firmie, dążąc do zwiększenia liczby procesów opartych na danych, ukierunkowanych cyfrowo” – pisze Ferrari.

Gianmaria Fulgenzi został mianowany dyrektorem ds. rozwoju produktu. Fulgenzi pracuje dla Ferrari od 2002 roku, zajmując różne stanowiska kierownicze.

Ferrari SF90 Stradale zdjęcie: Ferrari

Andrea Antichi zostanie dyrektorem ds. produkcji. Antichi był wcześniej szefem rozwoju pojazdów i pracuje dla Ferrari od 2006 roku.

Ferrari w zeszłym miesiącu poinformowało, że trzech czołowych menedżerów opuszcza firmę, w tym dyrektor ds. technologii Michael Leiters. Pozostali dwaj dyrektorzy, którzy ustąpili, to dyrektor ds. produkcji Vincenzo Regazzoni i dyrektor ds. dywersyfikacji marki Nicola Boari.

Kilka dywizji, w tym rozwój produktów, cyfryzacja i dane będą podlegać bezpośrednio dyrektorowi generalnemu – Benedetto Vigna.

Samochód Ferrari 812 Competizione na torze
Samochód Ferrari 812 Competizione zdjęcie: Ferrari

Inwestorzy chcą jednak usłyszeć więcej informacji o strategii Vigny w aspekcie technologii akumulatorowej i usług cyfrowych. Ferrari planuje ujawnić więcej szczegółów na temat swoich planów, podczas czerwcowego dnia rynków kapitałowych.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię