MG pokazało markę IM. Jest to dywizja firmy dedykowana do samochodów premium. IM oznacza Intelligent Mobility.

Nowa marka IM

IM to należąca do MG nowa marka inteligentnych samochodów elektrycznych. Właściciele obu brandów jest chińska spółka SAIC Motor. Tym samym firma poszerza portfolio swoich samochodów. Pierwszym samochodem marki IM jest sedan o nazwie L6. 

Marka IM pojawi się na dobre w Europie w 2025 roku. Samochody tej marki mają plasować się w segmencie limuzyn i większych SUV-ów. Auta mają cechować się najbardziej zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie wspomagania oraz kontroli jazdy. Samochody wyposażono w inteligentne usługi połączone z internetem. Przewagą marki IM ma być także wydajny układ napędowy. 

IM L6 — pierwszy samochód marki IM

IM L6 to pierwszy elektryczny samochód marki IM. Przyspiesza on z postoju do prędkości 100 km/h w mniej niż 3 sekundy. Zasięg samochodu w zależności od wielkości akumulatora to 600 ( w przypadku samochodu z akumulatorem litowo-jonowym) i 800 km (w przypadku akumulatora półprzewodnikowego ze stałym elektrolitem). 

Marka MG na targach motoryzacyjnych w Genewie pokazała także nowy samochód hybrydowy MG3. MG jest dziś najszybciej rozwijającą się marką na rynku brytyjskim. Samochody są projektowane w Marylebone w Londynie i produkowane w fabrykach w kilku krajach. Pod koniec 2023 marka zawitała również na rynku polskim.

Marka MG należy do SAIC Motor (Shanghai Automobile Industry Corporation). Chińska firma jest siódmym największym producentem samochodów na świecie i największym koncernem samochodowym w Chinach. Roczna produkcja koncernu przekracza 7 mln aut. 

Marka MG powstała w 1924 roku. Brytyjska marka motoryzacyjna słynęła z produkcji sportowych i atrakcyjnych cenowo samochodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię