Toyota wydała specjalne oświadczenie ws. sytuacji swojego biznesu w Rosji. Toyota wstrzymuje produkcję i tnie wysyłkę nowych samochodów do Rosji.

  • Toyota wstrzymuje produkcję w Rosji od 4 marca
  • Zakład Toyoty na Ukrainie stoi od 24 lutego
  • Toyota ściąga pracowników z Ukrainy i ich rodziny do krajów sąsiadujących z Ukrainą

Toyota wstrzymuje produkcję w Rosji – od piątku

– Tak jak wszyscy na świecie, Toyota obserwuje rozwój sytuacji na Ukrainie z ogromnym zaniepokojeniem o bezpieczeństwo jej mieszkańców i ma nadzieję, że pokój i bezpieczeństwo zostaną przywrócone najszybciej jak to możliwe – pisze Toyota w komunikacie.

Firma podkreśla, że w zetknięciu kryzysem wywołanym wojną, priorytetem Toyoty jako przedsiębiorstwa działającego zarówno na Ukrainie, jak i w Rosji, jest zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom przedstawicielstw firmy i sieci dealerskich oraz poddostawców i partnerów.

Kroki jakie podejmuje Toyota w związku z wojną na Ukrainie

Toyota pisze, że w obecnej sytuacji podejmuje następujące kroki:

  • Toyota Ukraine wstrzymała wszelkie działania 24 lutego. (Ukraińskie przedstawicielstwo Toyoty, należące do Sumitomo Corp., odpowiada za sprzedaż samochodów marki i obsługę posprzedażową za pośrednictwem 37 stacji dealerskich).   
  • Toyota Motor Russia wstrzyma 4 marca produkcję w zakładzie w Petersburgu. Wstrzymała także import pojazdów aż do odwołania. (Toyota Russia odpowiada za sprzedaż samochodów i obsługę posprzedażową za pośrednictwem 168 stacji dealerskich. Spółka odpowiada także za fabrykę w Petersburgu, produkującą modele RAV4 i Camry na rynek rosyjski oraz na eksport do Białorusi, Kazachstanu i Armenii).
  • Decyzje te nie mają wpływu na działalność innych zakładów produkcyjnych i przedstawicielstw Toyoty w pozostałej części Europy.

Toyota chce pomagać swoim pracownikom

Toyota w swoim oświadczeniu pisze, że przedstawicielstwa Toyoty w krajach graniczących z Ukrainą podjęły już konkretne działania wspierające ukraińskich pracowników i ich rodziny. Polegają one m.in. na ułatwianie przenoszenie bliskich członków rodzin z Ukrainy do bezpiecznych miejsc oraz zapewnieniu zakwaterowania, wyżywienie i innego potrzebnego wsparcia.

Toyota planuje prowadzić dalszą pomoc humanitarną, której szczegóły zostaną ogłoszone w późniejszym czasie.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię