Producent akumulatorów — koreańska firma LG — chce zbudować kolejną fabrykę baterii w Europie. Firma podała w ubiegłym tygodniu, że szuka obecnie nowej lokalizacji. LG Energy Solutions chce także zwiększyć produkcję poza Azją — powodem takiej refleksji są problemy wywołane pandemią COVID-19.

  • LG szuka lokalizacji pod fabrykę baterii w Europie
  • LG chce zwiększyć produkcję akumulatorów w związku z rosnącym popytem
  • LG chce zwiększyć produkcję poza Azją

Fabryka akumulatorów LG – LG szuka nowej lokalizacji w Europie

LG Energy Solution chce zbudować w Europie nową fabrykę. Agencja Reuters podaje, że koreańska firma jest obecnie na etapie poszukiwania nowej lokalizacji. Władze koncernu powiedziały, że zwiększenie mocy produkcyjnych baterii jest związane z rosnącym popytem na samochody elektryczne

LG Energy Solutions dostarcza bowiem akumulatory dla Tesli, Grupy Volkswagen, General Motors, czy Forda. Koncern nie podał jednak ile środków chce przeznaczyć na nową fabrykę. 

Reuters pisze, że zdania ekspertów w sprawie potencjału wzrostowego popytu na akumulatory są podzielone. Zdaniem wielu z nich inflacja i stopy procentowe rosną, a z drugiej strony problemy łańcuchów dostaw i pandemia COVID-19 zakłócają produkcję.

Produkcja akumulatorów LG
Produkcja akumulatorów LG

Akumulatory LG w Arizonie

Firma LG jest obecnie na etapie analizowania inwestycji w fabrykę ogniw w Arizonie. Jej wartość opiewa na 1,29 miliarda dolarów. Decyzja ma zapaść w ciągu trzech miesięcy. W marcu spółka podała, że rozpocznie produkcję w drugim kwartale. 

LGES powiedział, że planuje rozpocząć sprzedaż baterii litowo-żelazowo-fosforanowych produkowanych w swojej fabryce w Chinach w 2023 roku i dodać nową linię produkcyjną baterii LFP w swojej fabryce w Michigan w 2024 roku, aby zaspokoić popyt na rynku Ameryki Północnej.

Fabryka akumulatorów LG
Fabryka akumulatorów LG

Trudna połowa roku dla LG

Przychody LG w II kwartale 2022 roku spadły o 1,2 proc. Reuters pisze, że analitycy spodziewają się poprawy rentowności w drugiej połowie roku, z tego powodu, że LG renegocjuje warunki z klientami i przenosi na nich wyższe koszty surowców.

Zysk operacyjny LG spadł do 196 mld wonów w okresie kwiecień-czerwiec z 724 mld wonów rok wcześniej.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię