Tysięczny SUV BYD Tang trafił do klienta w Norwegii. Pierwsze 1500 SUV-ów BYD Tang z napędem na wszystkie koła, pojawiło się niedawno u dealerów chińskiej w Norwegii. W skali globalnej BYD wiodący na świecie producent samochodów elektrycznych osiągnął w listopadzie rekordową miesięczną sprzedaż samochodów.

  • BYD sprzedał już 1000 elektrycznych SUV-ów
  • W salonach BYD pojawiło się już 1500 SUV-ów
  • BYD sprzedało w 2021 roku ponad 500 tys. elektrycznych aut

Chińskie auta elektryczne podbijają Norwegię. BYD chwali się wynikami

W pełni elektryczny SUV BYD Tang z napędem na cztery koła, zaprojektowany przez Wolfganga Eggera, BYD Tang łączy eleganckie i sportowe linie z nowoczesną technologią. BYD Tang szybko umacnia swoją pozycję w Norwegii. Tang jest wyposażony w akumulator Blade o pojemności 86,4 kWh firmy BYD, który napędza auto od 0 do 100 km/h w zaledwie 4,6 sekundy. Zasięg samochodu wynosi 528 km (WLTP City) i 400 km (WLTP). Auto korzysta również z szybkiego ładowania od 30% do 80% w 30 minut przy mocy wyjściowej prądu stałego 110 kW.

Tysięczny egzemplarz elektrycznego SUVa BYD Tang
BYD sprzedało już 1 tys. elektrycznych SUVów w Norwegii. zdjęcie: BYD

W ciągu zaledwie kilku miesięcy od wprowadzenia na rynek cieszymy się fantastycznym popytem na BYD Tang i obserwujemy jego eskalację w 2022 roku. elektryczny SUV Tang Jest stylowy, wygodny i oferuje świetne osiągi, a jednocześnie jest praktyczny. mamy do czynienia z dobrym poziomem podaży samochodów, co oznacza, że ​​klienci nie muszą długo czekać na dostawy – Frank Dunvold, dyrektor generalny RSA.

Elektryczny SUV BYD Tang
BYD sprzedało już 1 tys. elektrycznych SUVów w Norwegii. zdjęcie: BYD

Globalna sprzedaż elektrycznych aut BYD rośnie

Globalnie, BYD odnotował rekordowy listopad pod względem sprzedaży aut elektrycznych. Jest to dziewiąty miesiąc wzrostu sprzedaży BYD. Do końca listopada skumulowana roczna sprzedaż samochodów osobowych BYD przekroczyła 500 922 sztuki.

Jesteśmy zachwyceni pozytywną reakcją klientów na nasz model Tang. Jest to nasz pierwszy elektryczny samochód osobowy sprzedawany w Norwegii. Zawsze wsłuchujemy się w naszych klientów, a ich opinie są znakomite. Tang zawiera najnowszą innowację BYD w ultrabezpiecznej, wysokowydajnej technologii akumulatorów, wywodzącą się z naszej ugruntowanej, wiodącej na świecie wiedzy, a to prawdziwy przełom w branży – Michael Shu, dyrektor zarządzający BYD Europe.

BYD Tang można zamawiać u 43 dealerów RSA, zlokalizowanych w kluczowych miastach Norwegii. Dealerzy zapewniają sprzedaż, obsługę posprzedażną, części i wsparcie serwisowe klientom BYD Tang w całej Norwegii. Całkowicie elektryczny SUV BYD Tang kosztuje 599 900 koron norweskich.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię