Elektryczny Harley-Davidson znów może podbić europejski rynek. LiveWire, czyli spółka zależna amerykańskiej firmy zajmująca się produkcją elektrycznych motocykli ruszyła z przyjmowaniem rezerwacji w Europie. Przedsprzedaż ruszy 25 października.

Elektryczny Harley-Davidson znów w Europie

Przedsprzedaż tańszego modelu S2 Del Mar ruszy w Europie 25 października na rynku niemieckim, francuskim, holenderskim oraz w Wielkiej Brytanii. S2 Del Mar to już drugi model elektrycznego Harleya-Davidsona. Został on przygotowany przez spółkę córkę – LiveWire. Rezerwacji można dokonać poprzez wpłatę 100 euro lub 100 funtów. Del Mar spotkał się z pozytywnym przyjęciem ze strony klientów w USA, gdzie firma LiveWire rozpoczęła dostawy już wyprzedanej edycji Launch Edition. Firma potwierdziła również planowane terminy dostaw w Europie zarówno wersji Launch Edition, jak i wersji produkcyjnych Del Mar.

Elektryczny Harley-Davidson

Cena elektrycznego Harley-Davidsona

Jak podano w komunikacie cena elektrycznego S2 Del Mar u naszych zachodnich sąsiadów wynosić będzie 18 490 euro. Podobnie będzie to wyglądało na rynku francuskim. W Holandii cena sięgnie 18 790 euro. W Wielkiej Brytanii będzie to 16 990 funtów. Pierwsze dostawy elektrycznych jednośladów są przewidziane na pierwszy kwartał 2024 roku.

Elektryczny S2 Del Mar

Pierwszy model elektrycznego Harley-Davidsona, czyli LiveWire One, który nosił nazwę „Harley-Davidson LiveWire” był dostępny do zamówienia w Europie już w marcu bieżącego roku. Najnowszy model S2 Del Mar został pokazany światu w maju 2022 roku. Jest to pierwszy elektryczny motocykl, który zbudowany został na nowej platformie S2 Arrow. LifeWire podaje, że wersja produkcyjna Del Mar będzie dostępna w 3 kolorach: Nimbus Grey, Nightfall Blue i Asphalt Black. Motocykl zapewnia czas przyspieszania od 0 do 100 km/h w 3,0 sekundy, zasięg w mieście wynoszący 181 km, a także aktualizacje bezprzewodowe.

Elektryczny Harley-Davidson
Elektryczny Harley-Davidson

LiveWire One – pierwszy elektryczny Harley-Davidson

W marcu 2023 roku LiveWire ogłosiła wprowadzenie na rynek europejski modelu LiveWire One. Był to ważny krok w strategii ekspansji geograficznej firmy i elektryfikacji motocykli na całym świecie. LiveWire ONE pojawił się pierwotnie na czterech rynkach europejskich: w Niemczech, we Francji, Holandii i Wielkiej Brytanii.

Rezerwacjami zarządzał zespół LiveWire Europe. LiveWire ONE to motocykl zapewniający zasięg ponad 150 km na trasie mieszanej. Pakiet 15,4 kWh rozpędza maszynę od 0 do 100 km/h w 3,0 sekundy. LiveWire ONE wyposażono w pełen zestaw zaawansowanych systemów wspomagających bezpieczeństwo kierowcy, obejmujących kontrolę trakcji i ABS wykorzystujący 6-osiowy IMU, aby dostosować się do różnych poziomów umiejętności i jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię