Nissan Ariya pojawi się w dwóch nowych wersjach na rynku europejskim. Japońska firma poszerza ofertę w pełni elektrycznych modeli Ariya o dwie nowe opcje: Engage 2WD i Evolve+ e-4ORCE.
Nissan Ariya w dwóch nowych wersjach
Wersja Engage 2WD, dostępny będzie zarówno w wersji z baterią 63 kWh, jak i 87 kWh. Będzie on oferowany w cenie wejściowej, aby zapewnić klientom możliwość uzyskania dotacji i subsydiów na pojazdy elektryczne.
Natomiast Nissan Ariya Evolve+ to nowa opcja AWD dla europejskich klientów. Oferuje ona najwyższą moc z całej gamy Ariya – 290 kW. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy, czyli o 0,6 sekundy szybciej niż w standardowej wersji. Ma to być idealne rozwiązanie dla klientów, którzy poszukują bardziej ekscytującego doświadczenia jazdy.
Dwa nowe Nissany dostosowane do potrzeb klientów
Leon Dorssers, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży w regionie Nissan AMIEO wskazuje, że Ariya został zbudowany z myślą o klientach poszukujących auta elektrycznego, które będzie odpowiadało ich potrzebom związanym ze stylem życia.
„Dzięki nowej wersji wejściowej oraz najwyższemu wariantowi, Ariya spełnia szereg potrzeb, co daje naszym klientom większy dostęp do pojazdów elektrycznych i bardziej ekscytujące doświadczenia jazdy” – powiedział
Nissan Ariya Engage 2WD
Nowa wersja Ariya Engage 2WD 63 kWh oferuje zasięg do 404 km (cykl WLTP). Umożliwia to podróżowanie po drogach, czy jazdę po mieście.
Dla klientów wybierających baterię o pojemności 87 kWh, wariant Engage oferuje dłuższy zasięg – do 536 km (cykl WLTP). Moc samochodu wynosi mocy 178 kW, a moment obrotowy 300 Nm.
Nissan Ariya w wariancie Engage ma zapewniać idealną równowagę między komfortem jazdy a zwinnością. Podobnie jak każda wersja Nissana Ariya, warianty Engage zapewniają połączenie wygody jazdy oraz zwinności prowadzenia. Samochód wyposażony jest w reflektory LED z asystentem świateł drogowych, przednie lampy przeciwmgielne, tylne lampy przeciwmgielne LED. Auto posiada podgrzewane lusterka z automatyczną funkcją składania oraz 19-calowe felgi z osłonami aerodynamicznymi.
Nowy język projektowania Nissana
Projektowanie w stylu Timeless Futurism marki Nissan przenosi się także do wnętrza pojazdu, łącząc estetykę z funkcjonalnością. Przestronne, przypominające salon wnętrze posiada siedzenia wykonane z wykorzystaniem wysokiej jakości tkanin oraz dużą ilość miejsca na nogi.
Model Engage posiada także charakterystyczny monolityczny wyświetlacz Ariya z podwójnymi 12-calowymi ekranami TFT, sześciokierunkowe ręczne regulowanie przednich foteli oraz regulowane tryby jazdy.
Nissan stawia na auta elektryczne
Nissan zwiększa wysiłki na rzecz elektryfikacji swojej floty pojazdów. W ramach strategii Nissan Ambition 2030, firma ogłosiła plany wprowadzenia 23 zelektryfikowanych samochodów do 2030 roku, w tym 15 modeli elektrycznych. Ze względu na zmiany preferencji klientów i trendów rynkowych, Nissan planuje wprowadzenie jeszcze większej liczby zelektryfikowanych modeli. W sumie na rynku pojawi się 27 nowych modeli przewidywanych, do końca roku fiskalnego 2030, w tym 19 całkowicie elektrycznych pojazdów.
Nissan chce, by udział pojazdów zelektryfikowanych w jej sprzedaży przekroczył 55 proc. globalnie do 2030 roku. Jest to wzrost z wcześniejszego prognozowanego poziomu 50 proc.
Więcej elektrycznych samochodów Nissana
Aby wesprzeć ten wzrost, Nissan planuje zwiększyć udział pojazdów zelektryfikowanych w swojej sprzedaży na głównych rynkach do 2026 roku. Firma prognozuje udział wynoszący 98 proc. w Europie, 58 proc. w Japonii, 35 proc. w Chinach i 40 proc. w USA.
Nissan planuje również wprowadzenie pojazdu specjalnie zaprojektowanego na rynek chiński w 2024 roku. Japońska firma planuje także kontynuację swojego ogólnego planu elektryfikacji w Europie i wzmacnianie współpracy w ramach sojuszu.
Nissan wprowadzi więcej usług
Aby zwiększyć lojalność klientów, Nissan planuje oferować spersonalizowane usługi, które zachęcają do długotrwałych relacji z marką. Firma będzie zaspokajać różnorodne potrzeby klientów i rozwijać swoją strategię usługową dla połączonych pojazdów, w tym funkcje na żądanie.
Nissan planuje osiągnąć to za pomocą pojazdów zdefiniowanych oprogramowaniem, takich jak e-architektura zainstalowana w Nissanie Ariya, która pojawi się również w kolejnych modelach w nadchodzących latach.
Nissan Ariya w podróży polarnej
Zespół Pole to Pole wyrusza w podróż z jednego końca ziemi na drugi w 100 proc. elektrycznym samochodem Nissan Ariya. Celem podróży jest pokazanie możliwości pojazdów elektrycznych oraz promowanie ich zastosowania, jako pozytywnego kroku w kierunku rozwiązania kryzysu klimatycznego.
Zmodyfikowana polarna wersja Nissana Ariya
Aby poradzić sobie z ekstremalnymi terenami, jakie podróżnicy napotkają podczas podróży, zespół wprowadził pewne modyfikacje w elektrycznym Nissan Ariya. Zawieszenie zostało podniesione, a łuki kołowe poszerzone, aby pomieścić duże opony o średnicy 39 cali. Umożliwiają one samochodowi płynne poruszanie się po głębokim śniegu i lodzie. Nie wprowadzono jednak żadnych zmian w baterii, układzie napędowym lub systemie e-4ORCE.
Nissan Ariya z własną elektrownią
Oprócz zmodyfikowanego Nissana Ariya zespół będzie także holować innowacyjną jednostkę odnawialnej energii w czasie swojej podróży. Zawiera ona turbinę wiatrową i panele słoneczne. Wykorzystają one energię naturalną dostępną w strefie polarnej, aby naładować baterię samochodu podczas odpoczynku zespołu. Zespół liczy na to, że innowacyjna technologia ładowania zainspiruje do korzystania z aut elektrycznych w przyszłych badaniach polarnych.