Agencja Reuters donosi, że Nissan ma opóźnienia w produkcji modelu Ariya. Jest ona o jedną trzecią mniejsza, niż planowano. Powodem problemów z produkcją jest brak odpowiedniej liczby chipów i problemy z lakierem. 

  • Nissan produkuje o 1/3 mniej egzemplarzy modelu Ariya
  • Problemem jest brak komponentów
  • Nissan chciał produkować 9000 egzemplarzy modelu Ariya miesięcznie

Nissan ma opóźnienia w produkcji modelu Ariya

Reuters, powołując się na swoje cztery źródła podaje, że produkcja Nissana Ariya jest o jedną trzecią niższa, niż planowano wcześniej. Zdaniem Agencji problem stanowi straconą okazję do wykorzystania szumu wokół Ariyi i przetestowania popytu na pierwszy z 19 nowych samochodów elektrycznych, które Nissan planuje wprowadzić do 2030 roku.

Plany Nissana zakładały dzienną produkcję modelu Ariya na poziomie 400 egzemplarzy. Miało to dać 9000 samochodów miesięcznie. Tymczasem wg Agencji Reuters prognozowana produkcja w marcu ma znaleźć się poniżej poziomu 6 900 pojazdów. W kwietniu ma być jeszcze gorzej, bo z linii montażowej ma zjechać 5 200 sztuk tego samochodu, a w maju 5 400 w maju.

Problemy Nissana z produkcją

Produkcja modelu Ariya została spowolniona przez problemy z wysoce zautomatyzowanym systemem produkcji „inteligentnej fabryki”, który został zbudowany dla tego modelu w zakładzie w Tochigi, na północ od Tokio. Nissan zaprojektował w nowej fabryce system, który pozwoliłby mu produkować samochody z różnymi układami napędowymi. Źrodła Reutersa podają, że wdrożenie innowacji okazało się sporym wyzwaniem.

Linia do produkcji Nissana Ariya została zbudowana dzięki początkowej inwestycji w wysokości 33 miliardów jenów (243 miliony dolarów) w ramach inicjatywy „inteligentnej fabryki”. Linia lakiernicza została zaprojektowana tak, aby cały samochód, w tym karoseria i zderzaki, były malowane razem, co ma zwiększyć wydajność i być bardziej przyjazne dla środowiska. Nissan zmaga się również z niedoborem komponentów po pożarze u chińskiego dostawcy Wuxi Welnew Micro-Electronic, który miał miejsce w styczniu.

Nissan Ariya pokazany w 2020 roku był pierwszym całkowicie nowym globalnym samochodem Nissana w czasie ostatnich pięciu lat.

Zobacz też: Faraday FF 91

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię