Volkswagen pokazał w końcu koncepcyjny model swojego kompaktowego elektryka – Volkswagena ID.2. Samochód ma kosztować mniej, niż 25 000 euro. Auto ma napęd na przednie koła i zasięg 450 kilometrów. 

  • Volkswagen pokazał model koncepcyjny ID.2
  • Volkswagen ID.2 ma mieć zasięg do 450 km
  • Samochód ma kosztować mniej niż 25 000 euro

Nowy elektryczny Volkswagen ID.2

Volkswagen ID.2 to auto elektryczne, które ma upowszechnić elektromobilność, szczególnie dla mniej zamożnej części społeczeństwa. Zasięg samochodu to 450 kilometrów, a w środki mają znaleźć się takie funkcje technologiczne, takie jak Travel Assist, IQ.LIGHT czy Electric Vehicle Route Planner. Wersja produkcyjna będzie oparta na platformie MEB Entry i jest jednym z dziesięciu nowych modeli elektrycznych, które Volkswagen wprowadzi na rynek do 2026 roku.

— Szybko i fundamentalnie przekształcamy firmę. ID.2 pokazuje, dokąd chcemy zaprowadzić markę. Chcemy być blisko klienta i oferować najwyższą technologię w połączeniu z fantastycznym designem. Wdrażamy transformację w takim tempie, aby wprowadzić elektryczną mobilność do mas — Thomas Schäfer, prezes zarządu Volkswagen Passenger Cars.

Volkswagen zaprezentuje produkcyjną wersję ID.2 na rynek europejski w 2025 roku. Jego cena ma kształtować się poniżej 25 000 euro.

Rozwój ID. 2 opiera się na najnowszym etapie ewolucji platformy modułowego napędu elektrycznego (MEB). Kai Grünitz, członek zarządu marki odpowiedzialny za rozwój techniczny powiedział, że nowy elektryczny Volkswagen będzie pierwszym pojazdem MEB z napędem na przednie koła. 

Dzięki udoskonalonej platformie MEB Entry, ID.2 jest wyposażony w szczególnie wydajną technologię napędu, akumulatora i ładowania. Auto posiada silnik o mocy 166 kW.

Volkswagen ID. 2 all concept
Volkswagen ID. 2 all concept
Volkswagen ID. 2 all concept

Stylistyka nadwozia nowego Volkswagena ID.2

Jednym z elementów nowego języka designu jest opracowany dla VW Golfa wzór słupka C. ID.2 jest pierwszym Volkswagenem z nową interpretacją tej sygnatury. Inne cechy stylistyczne samochodu koncepcyjnego to nadwozie z wyraźną i mocną postawą na kołach, przyjaznym przodem i dynamiką. Wnętrze ma wyrazisty design, a pojemność bagażnika wynosi 490-1 330 litrów przy złożonych siedzeniach. 

Volkswagen ID. 2 all concept
Volkswagen ID. 2 all concept

Przyspieszona ofensywa elektryczna Volkswagena – dziesięć nowych modeli elektrycznych do 2026 r.

Wersja produkcyjna ID.2 jest jednym z dziesięciu nowych modeli elektrycznych, które Volkswagen wprowadzi na rynek do 2026 roku. Tylko w tym roku wprowadzone zostaną: nowy ID.3, ID. Buzz z dużym rozstawem osi oraz ID.7. Następnie w 2026 roku pojawi się kompaktowy elektryczny SUV, a Volkswagen pracuje również nad samochodem elektrycznym w cenie poniżej 20 000 euro. Dzięki temu producent samochodów będzie miał najszerszą gamę pojazdów elektrycznych w porównaniu z konkurencją, a celem firmy jest osiągnięcie w Europie udziału w rynku samochodów elektrycznych na poziomie 80 proc.

Volkswagen ID. 2 all concept
Volkswagen ID. 2 all concept

Zobacz też: Elektryczny Volkswagen ID.Buzz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię