Tesla oficjalnie rozpoczęła dostawy nowego Modelu X w Stanach Zjednoczonych. Mają o tym świadczyć ujęcia z pierwszego przekazania pięciu pojazdów, jakie pojawiły się mediach społecznościowych – pisze amerykański portal Electrive, powołując się na Electrec. W Europie tymczasem odświeżenie dwóch modeli – Model X i Model S – będzie miało miejsce dopiero pod koniec 2022 roku.

  • Tesla rozpoczęła dostawy nowych wersji modelu X w USA
  • W Europie nowa odsłona Tesli pojawi się dopiero pod koniec 2022 roku
  • Cena podstawowej wersji Modelu X to prawie 100 tys. dolarów

Nowa Tesla wyjeżdża na amerykańskie drogi

Nowe egzemplarze Modelu X, które po raz pierwszy zostały przekazane w USA, to białe warianty elektrycznego SUV-a klasy premium. Amerykańskie media, przytaczając zdjęcia użytkowników Twittera, donoszą, że pierwsze ujęcia pokazały to wersje Long Range z zasięgiem około 580 km. Kokpity aut, przypominają nowe wnętrze przeprojektowanego Modelu S. Nowy Model X ma całkiem na nowo zaprojektowane wnętrze.

Sześciomiejscowa Tesla?

Jak pisze portal Electrive.com, z doniesień użytkowników rozmaitych amerykańskich forów na temat Tesli, wynika, że nabywcy pięciomiejscowego modelu X, byli pytani przez Teslę, czy chcieliby zmodyfikować swoje samochody do wersji sześciomiejscowej. Na tej podstawie portal spekuluje, że w niedalekiej przyszłości producent wyprodukuje sześciomiejscowy Model X.

Wnętrze Tesli X zdjęcie: Tesla

Nowa Tesla – ceny

Ceny nowej Tesli Model X zaczynają się w USA od 99 990 dolarów. X Plaid kosztuje 119 990 dolarów, czyli znacznie mniej niż Model S Plaid, za który Tesla życzy sobie 129 990 dolarów. Oczywiście mowa o wersjach podstawowych. Według portalu Electrek czas oczekiwania na Model X jest dosyć długi. Na wersję Long Range trzeba czekać prawie rok, a na wersję Plaid jeszcze dłużej.

Nowa Tesla w Europie w 2022 roku

Tesla zaprezentowała nowe odsłony Modelu S i X w styczniu. Rozpoczęła następnie pierwsze dostawy Modelu S już w czerwcu. Trzeba jednak podkreślić, że początek dostaw nowego Modelu S, był dosyć wyboisty. Electrive.com pisze, że Tesla tymczasowo wstrzymała dostawy.

Wprowadzenie na rynek europejski odświeżonych modeli było już kilkukrotnie przekładane. Pierwotnie miały być one dostarczone we wrześniu, ale od tego czasu, datę kilkukrotnie przesunięto. Ostatnie informacje wyznaczają tę datę na koniec 2022 roku. Oznaczałoby to około dwuletnią przerwę w pomiędzy starszą wersją modeli S i X w Europie, a najnowszą wersją. Ostatnie modele „starej wersji” wjechały do Europy pod koniec 2020 roku.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię