Na targach motoryzacyjnych LA Auto Show, Porsche zaprezentowało dwie nowe wersje elektrycznego modelu Porsche Taycan. Rodzinę Taycana poszerzy elektryczny sedan i sportowe kombi. Auta będą dostępne w sprzedaży wiosną 2022 roku.

  • Porsche na LA Auto Show zaprezentowało dwie nowe odsłony elektrycznego Porsche Taycan
  • Taycan będzie dostępny od wiosny 2022 roku w opcji Taycan GTS i Taycan GTS Sport Turismo
  • Nowe Porsche GTS posiada dziewięciomodułowy dach

Nowy Porsche Taycan GTS i GTS Sport Turismo

We wtorek wieczorem na Los Angeles Auto Show, niemiecki producent samochodów zaprezentował sedana – Porsche Taycan GTS – i nową, trzecią stylizację nadwozia o nazwie Taycan GTS Sport Turismo. Nowości pojawią się w sprzedaży już wiosną 2022 roku.

Dyrektor generalny Porsche North America, Kjell Gruner, twierdzi, że wielowariantowość Porsche Taycan wpisuje się w misję firmy, polegającą na zaspokajaniu indywidualnych potrzeb klientów.

– Nigdy nie stawialiśmy na jedno, uniwersalne rozwiązanie – powiedział Gruner.

Wnętrze nowego Porsche Taycan GTS
Wnętrze Porsche Taycan GTS zdjęcie: Porsche

Portal TechCrunch pisze, że teraz, gdy strategia wielowariantowa Taycana się sprawdziła, Porsche zastosuje to samo podejście do swojego następnego „elektrycznego dziecka”. Następnym elektrykiem marki, będzie Porsche Macan, który będzie pierwszym Porsche zbudowanym na platformie Premium Platform Electric. Pojawienie się elektrycznego Macan, planowane jest na 2023 rok.

Nowe warianty Porsche Taycan – GTS i GTS Sport Turismo – w przeliczeniu na polskiego złotego będą wynosić odpowiednio 574 tys. zł oraz 578 tys. zł.

Nowy Porsche Taycan GTS

Jak pisze portal TechCrunch, wersja GTS Taycana, różni się pasem przednim, listwami progowymi i bocznymi, wykonanymi w błyszczącym kolorze czarnym. Klienci we wnętrzu znajdą system informacyjno-rozrywkowy taki sam, jak w innych wariantach, który obejmuje wieloekranową deskę rozdzielczą, wyposażoną w kilka detali inspirowanych Porsche 911 z 1963 roku.

Nowy Porsche Taycan GTS posiada również zawieszenie pneumatyczne wraz z Porsche Active Suspension Management. Elektryczny Taycan wyposażony jest także w Porsche Electric Sport Sound – całkiem nowy system brzmienia układu napędowego

Są one standardowo wyposażone w baterię 93,4 kWh i architekturę 800 V, która pozwala na ładowanie z prędkością do 270 kilowatów. Oznacza to, że pojazd można naładować od 5 proc. do 80 proc. w 22,5 minuty. Pod względem ceny i mocy GTS plasuje się pomiędzy Taycan 4S i Taycan Turbo (całkowita moc wyniesie 590 koni mechanicznych z funkcją kontroli startu). Porsche Taycan GTS, jest pierwszym Porsche, które pod względem zasięgu przekroczył 500 km.

Nowe Porsche Taycan GTS Sport Turismo

Z kolei Taycan GTS Sport Turismo to połączenie kombi Taycan Cross Turismo i klasycznego sedana Taycan. Ma jednak niższy prześwit w stosunku do sedana, co nadaje mu bardziej wyścigowy charakter. Jest to trzeci wariant nadwozia w serii modelowej Taycan. Nowy Taycan GTS Sport Turismo jest przeznaczony dla użytkowników, którzy chcą korzystać z praktyczności, jaką daje Porsche Taycan Cross Turismo, ale chcą także mieć pod ręką właściwości „asfaltowe”, jakie mogą znaleźć w limuzynie Taycan.

Co istotne, nowy Taycan GTS Sport Turismo może się pochwalić przestrzenią nad głowami pasażerów siedzących z tyłu o 45 mm większą, niż w zwykłym Taycanie. Pojemność bagażnika to 1200 litrów.

Nowe Porsche Taycan GTS Sport Turismo zdjęcie: Porsche

Innowacyjny dach panoramiczny w Porsche Taycan

Porsche po raz pierwszy, w modelu GTS wprowadziło innowacyjny dach panoramiczny. Kierowca lub pasażer mogą w nim swobodnie dostosowywać ilości wpadającego światła. Dach podzielony jest na dziewięć segmentów, zaopatrzonych folią ciekłokrystaliczną. Każdy segment jest izolowany elektrycznie. Użytkownicy mogą skorzystać z czterech gotowych trybów: pełnej przezroczystości, trybu matowego, przezroczystości 40 proc. i przezroczystości 60 proc. Po wyłączeniu pojazdu dach automatycznie przechodzi w tryb matowy. System zapamiętuje również poprzednie ustawienie, a po włączeniu pojazdu powraca do tego, który wcześniej wybrał kierowca.

Innowacyjny dach modułowy Porsche Taycan GTS zdjęcie: Porsche

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię