Na wystawie Art Basel w Miami Beach, BMW zaprezentowało nowy koncepcyjny model samochodu – BMW Concept XM. Produkcja samochodu ma zacząć się pod koniec przyszłego roku.

  • BMW zaprezentowało koncepcyjną wersję BMW XM
  • Nowe BMW serii M będzie zeelektryfikowane
  • BMW XM ma mieć moc 750 KM
  • Auto trafi do produkcji pod koniec 2022 roku

Elektryczne BMW serii M

BMW Concept XM to najmocniejszy samochód BMW M, jaki kiedykolwiek wszedł do produkcji seryjnej, która ma rozpocząć się pod koniec przyszłego roku. Elektryfikacja samochodu ma zapewnić niezwykłe wrażenia z jazdy. BMW Concept XM ma nową stylistykę przodu, która pochodzi z nadchodzących modeli BMW. BMW XM – będzie produkowany od końca 2022 roku w fabryce BMW Group Spartanburg w USA. Auto będzie dostępne w wersji hybrydowej plug-in tylko i wyłącznie jako model M.

Koncepcyjna wersja zelektryfikowanego BMW XM zdjęcie: BMW

Odważna stylizacja nadwozia Concept XM odzwierciedla wyjątkowe osiągi samochodu: dynamikę, zwinność i precyzję, a także zasięg do 80 km na napędzie elektrycznym. Nowo opracowany układ napędowy M Hybrid w BMW Concept XM łączy silnik V8 i wysokowydajny silnik elektryczny, aby osiągnąć maksymalną moc 550 kW/750 KM i maksymalny moment obrotowy 1000 Nm (737 lb-ft). Jest to pierwszy zelektryfikowany pojazd BMW M GmbH w segmencie o wysokich osiągach wskazuje zatem drogę ku przyszłości marki.

– BMW Concept XM to całkowicie nowa koncepcja segmentu samochodów o wysokich osiągach. Podkreśla zdolność BMW M GmbH do przełamywania ustalonych konwencji i przekraczania granic, aby zaoferować fanom marki najlepsze wrażenia z jazdy – mówi Franciscus van Meel, dyrektor generalny BMW M GmbH.

BMW Concept XM debiutuje z nową, progresywną stylistyką przodu dla luksusowych modeli BMW, której wersja zostanie zaprezentowana po raz pierwszy w 2022 roku w ramach ofensywy modelowej BMW, w segmencie luksusowym. Reflektory zostały podzielone na dwa oddzielne moduły, co stanowi nową cechę stylistyczną, która ma zapewnić atrakcyjny wygląd. Pozioma atrapa chłodnicy znajduje się między reflektorami i zwęża się ku zewnętrznym krawędziom, tworząc niemal ośmiokątną linię, która podkreśla dynamiczny charakter przodu. Czarne elementy atrapy chłodnicy są otoczone obramowaniem. Podwójne listwy w stylu M w kratce zwiększają wrażenie szerokości. Nowe logo XM na atrapy chłodnicy i duże wloty powietrza wskazują na moc silnika V8, który w połączeniu z silnikiem elektrycznym tworzy system M Hybrid.

Reflektory LED zostały wbudowane w dach nad słupkami. Odważnie wyrzeźbiona maska ​​silnika rozszerza kontury atrapy chłodnicy w formie dwóch kopuł.

Koncepcyjna wersja zelektryfikowanego BMW XM zdjęcie: BMW

Dwukolorowy lakier BMW Concept XM ma dodatkowo podkreślać jego wyraziste linie: górna część, jest w matowym kolorze złoty brąz, a dolna część ma metaliczny odcień Space Grey. Charakterystyczne lusterka zewnętrzne M mają nadawać samochodowi techniczny, sportowy charakter.

We wnętrzu BMW Concept XM, kierowca odnajdzie charakterystyczną interpretację M. Brązowa skóra w stylu vintage, miedź i włókno węglowe, mają w sobie łączyć luksus ze sportowym charakterem.

Wewnątrz kokpitu, dekoracyjna powierzchnia wykonana z włókna węglowego z przeplataną miedzianą nicią, tworzy sportową i ekskluzywną podstawę dla wyświetlaczy, otworów wentylacyjnych i elementów sterujących. W aucie umieszczono grupę ekranów BMW Curved Display. Czerwone akcenty na kierownicy i konsoli środkowej to charakterystyczne dla M nawiązanie do sportowego charakteru samochodu.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię