Porsche rozszerza swoją obecność w północnej Europie, tworząc spółkę joint venture ze swoim wieloletnim partnerem biznesowym Autozentrum Sport AS. Spółka ta będzie w pełni operacyjna od 1 stycznia 2023 r.

  • Porsche chce wzmocnić swoją obecność na rynku norweskim – najbardziej zaawansowanym, jeśli chodzi o elektromobilność
  • Porsche w Norwegii łączy siły z firmą Autozentrum Sport
  • W 2021 roku Porsche sprzedało w Norwegii 1700 egzemplarzy elektrycznego Porsche Taycan

Porsche w Norwegii – więcej i jeszcze mocniej na rynku

Dyrektorem Generalnym zostanie Michael Hiller. Zawarcie transakcji jest uzależnione od zgody lokalnych władz.

Michael Hiller dyrektor generalny nowego oddziału Porsche
Michael Hiller dyrektor generalny nowego oddziału Porsche

– Norwegia stała się dla nas w ostatnich latach niezwykle ważnym rynkiem i jest liderem w dziedzinie elektrycznej mobilności. Kraj ten nie tylko wyprzedza większość innych pod względem tempa elektryfikacji, ale jest także pionierem w innych przyszłościowych dziedzinach, takich jak cyfryzacja. Nowa filia daje nam możliwość dalszego wzmacniania naszej obecności na rynku norweskim w nadchodzących latach, w sprawdzonym partnerstwie z AZ Holding, z którym odnosiliśmy już duże sukcesy w ostatnich latach – wyjaśnia Detlev von Platen, członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing w Porsche AG.

Porsche Taycan w Norwegii
Porsche Taycan w Norwegii

Wiodący na świecie rynek pojazdów elektrycznych

Norwegia jest uważana za jeden z wiodących na świecie rynków pojazdów elektrycznych, a wskaźnik elektryfikacji wynosi około 94 procent w przypadku sprzedaży nowych samochodów. W ubiegłym roku Porsche dostarczyło w Norwegii ponad 1700 egzemplarzy całkowicie elektrycznego Taycana. W 2019 r. sprzedaż wszystkich modeli marki wyniosła jedynie około 600 sztuk.

Autozentrum Sport AS jest importerem i dealerem Porsche w Norwegii od 1997 roku. Od tego czasu producent samochodów sportowych stale rozwija swoją obecność na rynku północnoeuropejskim. Obecnie w Norwegii działa 10 centrów Porsche, a także dwa studia Porsche, które funkcjonują jako miejskie przedstawicielstwa marki, oraz centrum Porsche Classic, zajmujące się sprzedażą i serwisem samochodów Porsche Classic.

Michael Hiller pracuje w Porsche od 2012 roku. Ostatnio pełnił funkcję Dyrektora Regionu na Bliski Wschód, Afrykę, Indie, Amerykę Łacińską i Brazylię w ramach Regionu Rynków Zamorskich i Wschodzących.

Porsche Taycan w Norwegii
Porsche Taycan w Norwegii
Porsche zakłada spółkę zależną w Norwegii
Porsche zakłada spółkę zależną w Norwegii

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię