Porsche zapowiada kompleksową aktualizację samochodów Taycan. Na całym świecie dostarczono już ponad 75 000 egzemplarzy tego modelu. Pierwszy całkowicie elektryczny Taycan pojawił się pod koniec 2019 roku. Aktualizacja podniesie wszystkie warianty do stanu z roku modelowego 2023. 

  • Porsche przeprowadza aktualizację oprogramowania w modelach Taycan
  • Wcześniej wyprodukowane modele Taycana zostaną podniesione do roku modelowego 2023
  • Aktualizacja będzie przeprowadzona za darmo

Porsche Taycan przejdzie aktualizację

W zależności od tego, kiedy pojazd został dostarczony, klienci skorzystają m.in. ze zwiększenia wydajności układu napędowego, a także z nowych funkcji i ulepszeń wprowadzonych w systemach Porsche Communication Management (PCM), Porsche Connect i assistance. Aktualizacja obejmuje również możliwość odblokowania poszczególnych funkcji i wyposażenia oraz zwiększy możliwości aktualizacji over-the-air (OTA) we wszystkich modelach Taycan. Będzie ona bezpłatna dla klientów i może być przeprowadzona podczas wizyty w warsztacie serwisowym Porsche.

Dzięki tej kampanii nasi klienci będą mogli skorzystać z ciągłego dalszego rozwoju modelu Taycan. Od 2019 roku gruntownie zoptymalizowaliśmy serię modelową pod niemal każdym względem. Nowe funkcje zostały dodane, a inne zostały zmienione lub podrasowane. Po tej aktualizacji każdy, kto jeździ Taycanem z wczesnego okresu produkcji samochodu, będzie mile zaskoczony tym, jak wiele rzeczy rozwinęło się po stronie pojazdu – mówi Kevin Giek, wiceprezes ds. linii modelowej Taycan. 

Porsche Taycan

Wewnętrznie Porsche określa to jako „uPdate”, ponieważ rok modelowy 2023, który rozpoczął się w lipcu 2022 roku, nosi literę „P”.

Dokładny zakres aktualizacji, a także czas trwania niezbędnej wizyty w warsztacie, zależy od konkretnego stanu oprogramowania danego Taycana. Im starszy jest samochód, tym więcej poprawek i innowacji zostanie zainstalowanych.

W Europie i Ameryce Północnej doposażenie obejmuje również aktywację funkcji Plug & Charge. Umożliwia ona wygodne ładowanie i płatności bez użycia karty lub aplikacji. Natychmiast po podłączeniu kabla do ładowania, Taycan nawiązuje szyfrowaną komunikację ze stacją ładowania kompatybilną z Plug & Charge. Następnie automatycznie rozpoczynają się procesy ładowania i płatności.

Porsche Taycan
Porsche Taycan

Najważniejsze aktualizacje w Porsche Taycan

Porsche w aktualizacji zoptymalizowało strategię rekuperacji energii. Na przykład automatyczne ustawienie rekuperacji jest zachowywane nawet wtedy, gdy kierowca zmieni program jazdy. Te ulepszenia dotyczą modeli Taycan z lat modelowych 2020 i 2021. Dodatkowo Porsche poprawiło kondycjonowanie akumulatora, zwłaszcza w niskich temperaturach zewnętrznych. Umożliwia to szybsze ładowanie Taycana. W celu utrzymania wyższe temperatury auto wykorzystuje w lepszym stopniu niż wcześniej ciepło odpadowe z podzespołów elektrycznych.

W modelach Taycan wyprodukowanych w latach modelowych 2020 i 2021 oraz do połowy lutego 2022 r. aktualizacja optymalizuje sterowanie głosowe i integruje aplikację Spotify. Kierowcy modeli Taycan z roku modelowego 2021 wyposażonych w wyświetlacz head-up będą mogi się cieszyć m.in. ze zoptymalizowanego widoku mapy nawigacyjnej. Zawartość wyświetlacza została rozszerzona. W przypadku wszystkich modeli Taycan sprzed roku modelowego 2023 z pokładowych instrukcji obsługi można będzie teraz korzystać także ze sterowania głosowego.

W aktualizacji zwiększono także zasięg czujników funkcji ParkAssist. Ulepszono również wyszukiwanie dostępnych miejsc parkingowych. Z tych udoskonaleń skorzystają modele Taycan z lat modelowych 2020, 2021 i 2022.

Modele Porche Taycan ustawione na parkingu
Porsche Taycan Gran Tourismo

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię