Skoda rozpocznie instalację nowej wersji oprogramowania ME3 w SUV-ach ENYAQ iV, które zostały już dostarczone do klientów. Nowy pakiet optymalizuje zasięg pojazdów, skraca czas ich ładowania oraz zwiększa komfort użytkowania. Nowe egzemplarze Skody ENYAQ iV oraz Skody ENYAQ COUPÉ iV są już standardowo wyposażone w zaktualizowane oprogramowanie.

  • Skoda rusza z akcją aktualizacji oprogramowania
  • Dzięki aktualizacji oprogramowania aut elektrycznych, samochody zyskają na zasięgu
  • Aktualizacja przyspieszy także ładowanie samochodu

Skoda i aktualizacja oprogramowania w autach elektrycznych

Skoda w ramach bezpłatnej kampanii serwisowej przeprowadza aktualizację oprogramowania w dostarczonych do klientów modelach ENYAQ iV. Wersja ME3, w którą wyposażone są już wszystkie nowo wyprodukowane modele z rodziny ENYAQ iV, oferuje szereg nowych elementów – zapewnia zwiększony zasięg jazdy dzięki optymalizacji systemu zarządzania akumulatorem, a także zawiera nowe funkcje wyświetlaczy, systemu infotainment i usług mobilnych ŠKODA Connect.

Lokalni partnerzy Skody będą kontaktować się z właścicielami wybranych modeli elektrycznych ENYAQ iV i poproszą o umówienie się na bezpłatną wizytę serwisową w warsztacie. Aktualizacja trwa około pięciu godzin. Po wizycie samochód będzie przystosowany do instalacji większości przyszłych aktualizacji bezprzewodowo – w systemie over-the-air.

Elektryczna Skoda Enyaq Coupé RS zdjęcie: Skoda
Elektryczna Skoda Enyaq Coupé RS zdjęcie: Skoda

Skoda i nowe oprogramowanie dedykowane samochodom elektrycznym

Nowe oprogramowanie Skody dedykowane autom elektrycznym — ME3 — oferuje kierowcy aktywację m.in. trybu „battery care”. Oznacza to, że akumulator zostanie naładowany do maksymalnie 80 procent po ponownym podłączeniu. Pomaga to oszczędzać baterię i wydłuża jej żywotność. Pełna pojemność i maksymalna prędkość ładowania będą dostępne dla kierowcy w dowolnym momencie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Z nowym oprogramowaniem maksymalna moc ładowania wzrasta do 120 kW dla modeli z akumulatorem o pojemności 62 kWh i do 135 kW dla tych z pojemnością 82 kWh.

Większy zasięg elektrycznych aut po aktualizacji

Aktualizacja systemu zapewnia zwiększony zasięg auta elektrycznego dzięki optymalizacji systemu zarządzania akumulatorem. Co więcej, grafika ładowania i zasięgu w systemie infotainment zawiera teraz informacje o miejscu docelowym, do którego udaje się kierowca oraz wszelkich koniecznych przystankach na ładowanie w trakcie pokonywania przewidzianej trasy.

Nowe oprogramowanie dostarcza także ulepszony widok w cyfrowym kokpicie, na wyświetlaczu head-up oraz nowy sposób prezentacji poziomu naładowania akumulatora. Kamera cofania zapewnia zwiększony kontrast obrazu, co gwarantuje lepszą widoczność dookoła pojazdu. Przycisk sterowania TRAVEL ASSIST na prawym ramieniu kierownicy reaguje teraz na wielokrotne naciśnięcia i służy do przełączania się pomiędzy dwoma poziomami systemów wspomagania: tempomatem adaptacyjnym (ACC) i TRAVEL ASSIST. Ponadto wiele usług mobilnych ŠKODA Connect zostało rozszerzonych lub udoskonalonych, dzięki czemu korzystanie z nich jest jeszcze bardziej intuicyjne.

Sukces modelu ENYAQ iV w Europie

Skoda dostarczyła klientom już ponad 70 000 pojazdów z rodziny ENYAQ iV, co daje SUV-owi marki 3,5 proc. udziału w europejskim rynku aut elektrycznych. W UE flagowy model zajmuje siódme miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się pojazdów typu BEV. Statystyki za pierwsze sześć miesięcy 2022 r. z poszczególnych rynków również podkreślają sukces Skody ENYAQ iV. W Czechach modele są najlepiej sprzedającymi się autami elektrycznymi, podobnie jak na Słowacji, w Finlandii, Danii i Holandii. W Austrii, Szwajcarii, Estonii i na Łotwie plasują się na trzecim miejscu w zestawieniu.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię