W 2021 r. w Polsce zarejestrowano 30 952 nowe auta Renault, co daje tej marce piątą pozycję na rynku samochodów osobowych i dostawczych. Sześciokrotnie wzrosła za to sprzedaż samochodów zelektryfikowanych marki Renault. Auta z gamy E-TECH mają już ponad 20 proc. udziału w miksie produktowym.

 • Renault zarejestrowało w 2021 r. łącznie 30 952 samochody
 • Sprzedaż samochodów Renault wzrosła o 3,36 proc.
 • Renault w 2021 roku sprzedało 282 elektryczne samochody ZOE

Renault sprzedaje więcej w 2021 r.

W 2021 r. w Polsce zarejestrowano 30 952 samochody Renault. Udział marki w polskim rynku samochodów osobowych i dostawczych wyniósł 5,95 proc., co zapewniło jej piąte miejsce pod względem sprzedaży. Sprzedaż wzrosła o 3,36 proc. (1 006 egz.) r/r.

Renault Megane e-tech electric
Renault Megane e-tech electric zdjęcie: Renault

Marka Renault osiągnęła wynik całkowity 16 837 sprzedanych egzemplarzy osobowych i znalazła się w TOP8 sprzedaży samochodów osobowych do klienta indywidualnego.

Pozycję w TOP3 segmentu B (hatchbacków, kombi i sedanów) utrzymało Renault Clio (5 580 egz.). Wprowadzone w 2021 r. na rynek Nowe Renault Arkana również było chętnie wybierane przez klientów (2 369 egz.), co w drugim półroczu roku zapewniło temu modelowi miejsce w TOP7 segmentu C-SUV. 

Elektryczne Renault w Polsce – sprzedaż rośnie

Elektryczne Renault ZOE E-Tech uplasowało się w TOP6 sprzedaży samochodów elektrycznych z wynikiem 282 sprzedanych egzemplarzy. Jednocześnie aż sześciokrotnie wzrosła sprzedaż samochodów zelektryfikowanych marki Renault.

Udział gamy Renault E-TECH w miksie produktowym marki wynosi już ponad 20 proc. W ofercie Renault znajduje się m.in. w pełni elektryczne ZOE E-Tech, elektryczny Master E-Tech.

Renault Megane e-tech electric        zdjęcie: Renault
Renault Megane e-tech electric zdjęcie: Renault

Renault liderem w segmencie dostawczaków

Renault zostało liderem rynku samochodów dostawczych w Polsce. Marka odnotowała rekordową sprzedaż na poziomie 14 127 sprzedanych egzemplarzy i 19,1 proc. udziału w rynku. Renault Master od 2018 r. utrzymuje pozycję lidera wśród samochodów dostawczych do 3,5 t, w tym roku zarejestrowano aż 10 797 egzemplarzy tego modelu. 

Nowe Renault Trafic znalazło się w TOP2 w swoim segmencie i okazało się liderem wzrostu – sprzedaż tego modelu wzrosła aż o 63 proc. r/r. Sukces odniosły także wprowadzone w 2021 r. na rynek Renault Express Van i Kangoo Van. Cała gama małych furgonetek to wynik 1504 sprzedanych egzemplarzy.

Renault Megane e-tech electric        zdjęcie: Renault
Renault Megane e-tech electric zdjęcie: Renault

– Rok 2021 to kolejny niełatwy rok dla sektora motoryzacyjnego. Jesteśmy jednak na dobrej drodze do realizacji celów zawartych w ogłoszonym na początku 2021 r. planie strategicznym „Renaulution”. Dążymy do generowania wartości, udało nam się umocnić pozycję w segmencie C dzięki udanemu debiutowi modelu Renault Arkana, zmierzamy także w kierunku dalszego rozwoju mobilności elektrycznej, na co wskazuje sześciokrotny wzrost sprzedaży samochodów zelektryfikowanych – mówi Tomasz Mróz, Dyrektor Wykonawczy Renault w Polsce.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię