Toyota wprowadza do Polski elektryczną wersję swojego samochodu dostawczego – PROACE Electric. Ceny elektrycznego samochodu zaczynają się od 140 600 zł.

  • Toyota PROACE Electric kosztuje od 140 600 zł
  • Toyota PROACE Electric ma baterię litowo-jonową, oferowaną w dwóch wersjach – 50 lub 75 kWh
  • Toyota PROACE Electric posiada trzy długości nadwozia i dwie wersje wyposażenia
  • Elektryczny PROACE Electric może przejechać od 303-398 km na jednym ładowaniu

Nowa elektryczna Toyota PROACE Electric

Elektryczna Toyota PROACE Electric, będzie dostępna w trzech długościach nadwozia i dwóch wersjach wyposażenia. Wersje mają także różne konfiguracje, jeśli chodzi o drzwi. Toyota PROACE Electric w przypadku nadwozia Compact posiada długość 4609 mm i jest w stanie w sobie spokojnie pomieścić dwie europalety. PROACE Electric w wersji Medium ma długości 4959 mm, a w wersji Long – 5309 mm. W tej ostatniej mieszczą się z kolei aż trzy europalety.

Elektryczny PROACE Electric – dane techniczne

Toyota PROACE Electric pod maską ma silnik elektryczny o mocy 136 KM. Jest on zasilany baterią litowo-jonową, która dostępna jest w dwóch pojemnościach – 50 kWh lub 75 kWh. Toyota PROACE Electric może przejechać na jednym ładowaniu do 303 kilometrów, zaś w mieście, wydłuża się on do 398 km. Maksymalny moment obrotowy samochodu to 260 Nm.

Nowa Toyota PROACE Electric – jaka cena?

Cena Toyoty PROACE Electric to wydatek, który zaczyna się od kwoty 140 600 zł netto. Klient za te pieniądze może kupić elektrycznego PROACE’a z nadwoziem Compact oraz 50 kWh baterią. Nieco więcej, bo od 161 400 zł netto kosztuje ta sama konfiguracja Toyoty PROACE Electric, ale już z wyposażeniem Comfort. W przypadku vana z nadwoziem Medium trzeba zapłacić od 144 600 zł netto. Tego typu PROACE Electric wyposażony jest w baterię 50 kWh i w wersję Life. Większy akumulator – 75 kWh – jest dostępny od 187 400 zł netto w konfiguracji Medium Comfort. Najdroższą opcją, bo aż za 195 900 zł netto, jest wersja „Furgon Brygadowy Comfort”.

Toyota PROACE Electric Long – cena

Toyota PROACE Electric z nadwoziem Long, kosztuje od 147 600 zł netto (Life, bateria 50 kWh). W tym przypadku także najdroższą wersją jest Furgon Brygadowy Comfort. Ten typ PROACE’a Electric w najdłuższej wersji, posiada większą baterię – 75 kWh.

Nowa Toyota PROACE Electric – co klient dostaje w wersji podstawowej Life?

Toyota PROACE Electric to flagowy van oferowany przez japońską markę. Klient w podstawowej wersji Life otrzymuje tempomat, układ wspomagający pokonywanie podjazdów, światła do jazdy dziennej i światła halogenowe, a także radio z 4 głośnikami, Bluetooth, USB oraz kolorowy wyświetlacz między zegarami i klimatyzację manualną – ale tylko w przedniej części pojazdu. Toyota PROACE Electric w wersji Life, posiada także elektryczne i podgrzewane lusterka zewnętrzne, elektryczne szyby, elektryczny hamulec ręczny. PROACE w wersji Life ma także przegrodę przestrzeni ładunkowej, przesuwne drzwi po prawej stronie oraz dwuskrzydłowe drzwi z tyłu.

Toyota PROACE Electric w wersji Comfort – co otrzymuje klient?

Toyota PROACE Electric w wersji Comfort to już o wiele bogatsza wersja. Koncern wskazuje, że auto w tej opcji wyposażenia jest w system multimedialny Toyota PRO-Touch, obsługę Apple CarPlay i Android Auto oraz moduł nawigacji. Kierowca może także skorzystać z funkcji programowania ładowania, a także obserwować wskaźnik stylu jazdy. Toyota PROACE Electric w wersji Comfort posiada także kamerę cofania z widokiem 180 stopni, czujnik martwego pola, 2-strefową klimatyzację automatyczną, przednie i tylne czujniki parkowania oraz czujnik deszczu i zmierzchu.

Dla wielu kierowców, przy dłuższych trasach znaczenie może mieć fakt, że w wersji Comfort fotel kierowcy ma regulację wysokości oraz odcinka lędźwiowego. PROACE Electric w przypadku trzyosobowego rzędu siedzeń, posiada także system Smart Cargo, który umożliwia transport dłuższych przedmiotów. Przednie fotele są podgrzewane, z regulacją w trzech zakresach.

Toyota PROACE Electric – co znajdziemy w Furgonie Brygadowym w wersji Comfort?

Nowa Toyota PROACE Electric w wersji Furgon Brygadowy Comfort posiada łącznie sześć, lub pięć miejsc siedzących w dwóch rzędach. Za nimi znajduje się bagażnik o pojemności 3,2 m3 – w odmianie Medium – i 4 m3 w odmianie Long.

PROACE Electric – systemy bezpieczeństwa

Toyota PROACE Electric posiada także na swoim pokładzie systemy bezpieczeństwa. Wszystko jednak zależy oczywiście od doposażenia. I tak, wersję Comfort można doposażyć w pakiet Safety o wartości 4 800 zł. W przypadku tejże wersji pakiet jest dostępny zarówno dla nadwozia van, jak i furgon brygadowy. Pakiet Safety w Toyota PROACE Electric zawiera systemy bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense oraz dodatkowe elementy. Kierowca może skorzystać z aktywnego tempomatu (ACC), systemu ostrzegania przed kolizją (FCW), układu ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA), układu rozpoznawania znaków drogowych z funkcją inteligentnego dostosowywania prędkości (RSA) i kilku innych rzeczy. Pakiet zawiera także akustyczną i atermiczną przednią szybę i wyświetlacz Head-up Display (HUD). 

Na koniec warto wspomnieć, że nowa Toyota PROACE Electric została objęta 3-letnią gwarancją E-PRO bez limitu kilometrów. Auto posiada także dodatkową gwarancję na ładowarki oraz pomoc w razie rozładowania baterii. 

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię