Volkswagen planuje wznowić sprzedaż elektrycznego modelu e-Up. Jak donosi Automotive News Europe koncern z Wolfsburga chce zaoferować niedrogi mały samochód elektryczny, by wypełnić lukę na rynku do czasu uruchomienia produkcji ID Life

  • Niemieckie media donoszą, że Volkswagen wznowi sprzedaż modelu e-Up
  • Volkswagen chce w ten sposób zatkać lukę w ofercie małych elektrycznych samochodów
  • Następcą e-Up będzie ID Life

Volkswagen e-Up powraca

Volkswagen planuje wznowić sprzedaż zasilanej bateryjnie wersji swojego minisamochodu Up, by zaspokoić rosnący popyt na niedrogie samochody elektryczne – pisze Automotive News Europe.

Elektryczny Volkswagen e-Up  w trakcie jazdy
Elektryczny Volkswagen e-Up zdjęcie: Volkswagen

Sprzedaż małych elektryków rośnie

Sukces sprzedaży małych samochodów elektrycznych, takich jak Renault Zoe i Dacia Spring, pokazuje, że istnieje zapotrzebowanie rynkowe na tego typu pojazdy elektryczne.

Silnik Volkswagena e-UP zdjęcie: Volkswagen

Portal przypomina, że VW przestał sprzedawać e-Up w 2020 roku, kiedy dopłaty rządowe zachęcające do zakupów pojazdów elektrycznych spowodowały wzrost popytu. Według doniesień niemieckiej prasy model nie był przeznaczony do produkjci w dużych ilościach, a sprzedaż z rabatami nie była dla producenta opłacalna.

Tymczasowo wycofaliśmy e-Up z rynku w 2020 roku, ponieważ czas dostawy drastycznie się wydłużył z powodu dużego popytu. Teraz podjęto decyzję o ponownym wprowadzeniu e-Up do programu zamówień – napisał Volkswagen w oświadczeniu przesłanym e-mailem do niemieckiego serwisu informacyjnego Golem – pisze Automotive News.

Wnętrze Volkswagena e-Up
Wnętrze Volkswagena e-Up zdjęcie: Volkswagen

Elektryczny Volkswagen e-Up – po jakiej cenie?

Według informacji opublikowanych przez Automobilwoche pierwsi dealerzy już przygotowują listy potencjalnych nabywców e-Up.

Wypożyczalnia samochodów elektrycznych Nextmove poinformowała, że ​​e-Up w wersji „Style Plus” wkrótce powróci z ceną katalogową około 26 500 euro i zasięgiem około 250 km.

Elektryczny Volkswagen e-UP
Elektryczny Volkswagen e-UP zdjęcie: Volkswagen

W Niemczech, po uwzględnieniu rządowych dopłat, ostateczna cena dla klienta wyniosłaby około 17 000 euro.

Dzięki modelowi e-Up VW może wypełnić lukę w gamie pojazdów elektrycznych do czasu, gdy jego nowy model ID Life trafi do sprzedaży w 2025 roku.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię