Grupa Volkswagen i jej spółka, zajmująca się ładowaniem i energią – Elli – osiągnęły kolejny kamień milowy: 400 000 punktów ładowania w Europie. Oznacza to, że Elli obsługuje obecnie największą sieć ładowania w Europie, z ponad 800 dostawcami w 27 krajach. W ciągu ostatnich 18 miesięcy sieć podwoiła liczbę punktów ładowania.

  • Volkswagen i Elli budują największą sieć stacji ładowania w Europie
  • Obecnie Elli obsługuje 800 dostawców w 27 krajach
  • W przyszłym roku do Elli zostanie włączona usługa ładowania Audi

Volkswagen i sieć ładowania Elli

Elli ostatnio rozszerzyło swoją sieć ładowania w zachodniej i północnej Europie, dodając do swojego portfolio szwedzką firmę energetyczną Vattenfall i holenderskiego specjalistę od szybkiego ładowania Fastned. By wciąż zwiększać liczbę punktów ładowania, firma zawarła wiele sojuszy i partnerstw, między innymi z takimi dostawcami energii jak Enel i Iberdrola, grupą paliwową BP oraz spółką joint venture IONITY.

Obecnie w ramach usługi zintegrowano około 800 dostawców. Ostatnio Elli dodało około 24 000 stacji Vattenfall w Niemczech, Holandii, Norwegii i Szwecji wraz z 1000 punktów ładowania o dużej mocy, obsługiwanych przez Fastned w Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji i Szwajcarii. Kilka miesięcy wcześniej sieć została rozbudowana w Wielkiej Brytanii o 6800 stacji ładowania zarządzanych przez BP Pulse.

– Kluczem do codziennej mobilności elektrycznej jest łatwy dostęp do punktów ładowania. Zrobiliśmy ogromny krok w kierunku realizacji naszej wizji, oferując 400 000 punktów ładowania w Europie. Zgodnie z naszą strategią NEW AUTO, oferujemy obecnie największy ekosystem dla kierowców pojazdów elektrycznych w Europie i nie ustaniemy w pracach nad rozbudową sieci ładowania – powiedziała Elke Temme, prezes Elli i wiceprezes ds. ładowania i energii Grupy Volkswagen.

Jako dostawca usług mobilności, Elli oferuje swoje usługi kierowcom pojazdów elektrycznych wszystkich producentów. Usługa ładowania oferowana przez Audi zostanie włączona do oferty Elli w przyszłym roku.

Grupa Volkswagen stawia na ładowanie

W ramach swojej strategii NEW AUTO Grupa Volkswagen uczyniła ładowanie i energię częścią swojej podstawowej działalności. Elli to marka Volkswagena, która oferuje w Europie szerokie portfolio rozwiązań w zakresie energii i ładowania, a także działa jako dostawca usług mobilnych. Jej aktualna oferta obejmuje rozwiązania w zakresie ładowania – od własnych wallboxów i mobilnych stacji ładowania Flexpole, po usługi ładowania oraz i ofertę energii odnawialnej. Firma Elli została założona w 2018 roku i ma biura w Berlinie, Wolfsburgu i Monachium.

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena GEN.TRAVEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię