Shell w Jędrzychowicach i Poznaniu na swoich stacjach uruchomił ładowarki elektryczne IONITY o mocy do 350 kW. Dzięki swojej mocy umożliwiają one ładowanie samochodów do 7 razy szybciej w porównaniu do standardowych ładowarek. Shell chce poszerzyć sieć o kolejne dwa punkty na A4: w Młyńskim Stawie i Rzędziwojowicach.

  • Shell w Jędrzychowicach i Poznaniu uruchomił ładowarki elektryczne IONITY
  • Ładowarki mają moc do 350 kW
  • Kolejne ładowarki mają stanąć na autostradzie A4 w województwie opolskim

Shell buduje nowe stacje ładowania

Nowe punkty ładowania oferują po dwie ładowarki elektryczne w możliwością rozszerzenia ich do 4. Łącznie na stacjach Shell funkcjonuje już 16 ładowarek IONITY w 8 lokalizacjach. Poza stacjami w Jędrzychowicach i Poznaniu, ładowarki znajdują się również w Niesułkowie, Nowostawach, Kaszewach Kościelnych, Świecku oraz w punktach MOP Olsze Wschód i Zachów. Niebawem zostaną otwarte ładowarki na autostradzie A4 – w Młyńskim Stawie oraz w Rzędziwojowicach w województwie opolskim.

Shell i IONITY w Jędrzychowicach i Poznaniu uruchomiły ładowarki elektryczne o mocy do 350 kW
źródło: Shell
Shell i IONITY w Jędrzychowicach i Poznaniu uruchomiły ładowarki elektryczne o mocy do 350 kW
źródło: Shell

Shell ma w planach otwarcie oferty 500 tys. punktów ładowania do 2025 roku w całej Europie. Działania związane z elektromobilnością wpisują się w strategię niskoemisyjności Shell. W jej ramach do 2050 roku planowane jest obniżenie śladu węglowego netto produktów energetycznych Shell o 65 proc. Celem firmy jest stanie się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto do 2050 roku.

– Jesteśmy aktywnym uczestnikiem transformacji energetycznej i do 2050 roku mamy zamiar stać się biznesem energetycznym o zerowej emisji netto. Wierzymy, że elektromobilność jest ważnym obszarem, który pomoże w dekarbonizacji transportu, dlatego aktywnie w niego inwestujemy. Jak widać liczba pojazdów elektrycznych w Polsce dynamicznie rośnie, co tylko potwierdza, że podążamy w dobrym kierunku – mówi Monika Kielak-Łokietek, dyrektorka sieci stacji paliw i rozwoju mobilności, członkini zarządu Shell Polska.

Shell i IONITY w Jędrzychowicach i Poznaniu uruchomiły ładowarki elektryczne o mocy do 350 kW
źródło: Shell

Shell ma już najszybszą ładowarkę w Austrii

Shell uruchomił najszybszą stację ładowania w Austrii. Dzięki zainstalowaniu najszybszych ładowarek świata – ABB Terra 360 – mocy do 360 kW stacja ładowania może w pełni naładować samochód elektryczny w ciągu 15 minut lub nawet jeszcze szybciej. Najszybsza stacja ładowania w Austrii znajduje się przy Mariazeller Straße przed zjazdem na Westautobahn. Oferuje ona osobommożliwość szybkiego naładowania samochodu elektrycznego w drodze do pracy osobom podróżującym do Wiednia. Terra 360 firmy ABBjest obecnie najpotężniejszym na świecie rozwiązaniem do ładowania typu „all-in-one” i jest przeznaczona do obsługi wielu e-pojazdów jednocześnie.

źródło: Shell

Zobacz też: Elektryczny MINI Concept Aceman

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię