Spółka Action znana z takich marek jak Sferis czy Activejet łączy siły z dostawcą stacji ładowania – firmą Elocity. Action do swojej oferty dołączy możliwość zaprojektowania i instalacji stacji ładowania samochodów, które z kolei zrealizuje Elocity.

  • Action i Elocity ruszają ze wspólną ofertą w zakresie elektomobilności
  • Stacje ładowania Elocity znajdą się w ofercie firmy Action
  • Projektowanie, montaż i instalację wykona firma Elocity

Action i Elocity łączą siły

W Polsce przybywa firm, które stacje ładowania traktują jako uzupełnienie dotychczas prowadzonego biznesu. Polska spółka Action S.A. – właściciel marek Actina, Activejet i Actis oraz platform e-commerce: Sferis.pl, KrakVet.pl czy gram.pl – rusza ze wspólną ofertą z Elocity. W obszarze B2B Action, działając jako Action Business Center, odpowiada za dystrybucję rozwiązań w zakresie IT, a w segmencie konsumenckim, produktów i akcesoriów z obszaru home & living. 

– Różnorodność to od lat wyznacznik naszej oferty. Nauczeni wieloletnim doświadczeniem nieustannie szukamy nowych, przyszłościowych branż. Rozwijająca się infrastruktura sieci ładowania jest w naszej ocenie dobrym obszarem inwestycji. Zwłaszcza teraz, kiedy zaczyna się rozwijać. Dlatego też zdecydowaliśmy o rozszerzeniu naszej oferty o stacje ładowania AC i DC oraz pozostały asortyment z zakresu elektromobilności – podkreśla Sławomir Harazin, wiceprezes Action S.A. 

Ładowarki Elocity w ofercie Action

Oferta Action skierowana jest do firm, które chcą postawić stację ładowania, ale nie mają czasu na szukanie szeregu podwykonawców odpowiedzialnych za jej montaż czy podłączenie do sieci. Montaż stacji i instalacja dedykowanego oprogramowania będą znajdować się w pakiecie do urządzeń sprzedawanych przez Action i zostaną wykonane przez Elocity. 

– Same stacje ładowania to za mało, dlatego naszym klientom oferujemy kompleksową usługę. My odpowiadamy za dystrybucję i sprzedaż, a Elocity, ze względu na doświadczenie we wszystkich aspektach związanych z uruchomieniem stacji ładowania, jest partnerem dopełniającym cały proces inwestycyjny – mówi Paulina Kudłacik, Business Development Manager w Action S.A. 

Poza samymi stacjami ładowania Elocity zapewni także ich obsługę i serwis. Michał Baranowski prezes Elocity podkreśla, że obserwując tendencje rynkowe widać, że firmy coraz chętniej łączą inwestycje w elektromobilność ze swoim podstawowym biznesem.

– Rynek EV jest atrakcyjnym dodatkiem, który podnosi rentowność stacji i atrakcyjność takich nieruchomości jak hotele czy galerie handlowe. Dzięki naszej współpracy z dystrybutorami urządzeń każda ze stron może skupić się na tym, na czym zna się najlepiej. W tym układzie zyskują wszyscy, łącznie z kierowcami aut zeroemisyjnych, którzy mają do swojej dyspozycji nowe miejsca ładowania – podkreśla Michał Baranowski, CEO Elocity 

źródło: Elocity

Zobacz też: Nowy bolid formuły E Porsche 99X Gen3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię