Akumulatory półprzewodnikowe Toyoty w ciągu kilku lat zostaną wprowadzone na rynek. Agencja Reuters pisze, że władze Toyoty na szczycie inwestycyjnym zapowiedziały nadchodzącą rewolucję. 

Akumulatory półprzewodnikowe Toyoty

Reuters podaje, że szef oddziału Toyoty na rynek indyjski powiedział, że japońska marka już za kilka lat będzie wprowadzać samochody elektryczne wyposażone w akumulatory półprzewodnikowe. Mają one ładować się w 10 minut, co zapewni zasięg 1200 km. Atutem ma być także ich żywotność.

Deklaracja Toyoty ws. akumulatorów półprzewodnikowych padła podczas szczytu inwestycyjnego w Indiach Vibrant Gujarat. Jednym z celów rządu indyjskiego jest przyciąganie większej liczby inwestycji w celu zwiększenia mocy produkcyjnych pojazdów elektrycznych na trzecim co do wielkości rynku motoryzacyjnym na świecie.

Zalety akumulatorów półprzewodnikowych

Baterie półprzewodnikowe są jednym ze świętych Grali, które mają odmienić oblicze branży motoryzacyjnej. Tego typu rozwiązanie obiecuje radykalną poprawę zasięgu aut elektrycznych. Toyota nowe rodzaje akumulatorów umieściła nawet z zaprezentowanej w czerwcu 2023 roku strategii. 

Reuters przypomina, że w ubiegłym roku Toyota połączyła siły z rafinerią Idemitsu Kosan, w celu opracowywania, a także masowej produkcji akumulatorów półprzewodnikowych. Firma wskazywała wówczas, że mają one pojawić się na rynku już na przełomie 2027/2028 roku. 

Indie stawiają na auta elektryczne

Indie od dłuższego czasu chcą przyciągnąć inwestycje do swojego kraju. Obecnie auta elektryczne stanowią zaledwie 2 proc. sprzedaży aut w Indiach. Władze chcą zwiększyć ten odsetek do 30 proc. do 2030 roku. Roczna sprzedaż w Indiach ma do tego czasu wynosić 10 mln pojazdów elektrycznych. 

By pobudzić rynek, rząd indyjski zdecydował się na obniżkę podatków od aut hybrydowych. Wciąż jednak zastanawia się nad wprowadzeniem odpowiednio dostosowanego podatki od emisji dwutlenku węgla, który promowałby mniej emisyjne pojazdy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię