Smart Eye i szwedzka marka samochodów Polestar zademonstrują w styczniu na targach CES 2023 w Las Vegas w system monitorowania kierowcy. Technologia monitorowania kierowcy Smart Eye klasy premium będzie standardowym wyposażeniem samochodu Polestar 3.

  • Polestar i Smart Eye zaprezentują na targach CES system monitorowania kierowcy
  • System ma kontrolować kierowcę i w razie potrzeby zatrzymać samochód
  • System będzie na standardowym wyposażeniu nowego Polestara 3

Smart Eye w Polestar 3

Zaprojektowany, aby pomóc w unikaniu wypadków i ratowaniu życia, Polestar 3 wyposażony jest w dwie zamknięte kamery monitorujące kierowcę i oprogramowanie Smart Eye, które śledzą ruchy głowy, oczu i powiek. Mogą one uruchamiać komunikaty ostrzegawcze, dźwięki, a nawet funkcję awaryjnego zatrzymania w przypadku wykrycia rozproszonego, sennego lub zmęczonego kierowcy.

W nowym samochodzie Polestar 3 DMS stanowi część szerszego systemu rozumienia kierowcy, który obejmuje między innymi Driver Alert Control, Lane Keeping Aid, Adaptive Cruise Control i Pilot Assist. Dane z poszczególnych systemów są przetwarzane i interpretowane przez centralny komputer samochodu, napędzany przez firmę NVIDIA.

Na targach CES odwiedzający będą mogli zobaczyć, jak kamery wewnątrz samochodu elektrycznego Polestar 3 śledzą ruchy głowy i oczu kierowcy oraz zaobserwować, jak oprogramowanie AI potrafi wykryć stan kierowcy w czasie rzeczywistym.

— Ta technologia rozwiązuje niektóre główne przyczyny śmiertelnych wypadków i może pomóc w ratowaniu życia, skłaniając kierowcę do ponownego skupienia uwagi na drodze – może zainicjować działania zapobiegawcze, gdy kierowca nie jest w stanie sam ich podjąć – mówi Thomas Ingenlath, prezes zarządu Polestar.

— Z ponad milionem samochodów wyposażonych w naszą zaawansowaną technologię monitorowania kierowcy, jest to świetna okazja, aby pokazać, co kryje się pod powierzchnią w jednym z najnowszych samochodów, które dołączyły do naszej rodziny – mówi Martin Krantz, CEO i założyciel Smart Eye. 

Siedziba Polestar i Smart Eye znajduje się w Göteborgu w Szwecji, co podkreśla coraz ważniejszą rolę, jaką drugie co do wielkości miasto Szwecji odgrywa w aspekcie rozwoju technologii i motoryzacji.

Zobacz też: Polestar pokazał pierwszego SUVa — Polestar 3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię