Chiński producent samochodów elektrycznych – Voyah – wprowadza na rynek chiński trzeci już model auta elektrycznego. Pięciometrowy elektryczny sedan Zhuiguang (tłum: ścigając światło) będzie dostępny z dwoma wersjami akumulatorów: 82 i 109 kWh. 

  • Voyah pokazał swojego pierwszego sedana — Zhuiguang
  • Samochód w wersji z największym akumulatorem ma mieć zasięg 730 km
  • Dostawy auta rozpoczną się z początkiem 2023 roku

Pierwszy sedan od Voyah — Zhuiguang

Należąca do Dongfeng marka samochodów elektrycznych Voyah wprowadziła na rynek chiński swój już trzeci model auta elektrycznego. Sedan Voyah Zhuiguang ma długość ma 5,01 metra, rozstaw osi samochodu wynosi 3 metry zaś wysokość auta sięga 1,50 metra. Voyah, który jest marką premium chińskiego Dongfeng Motors ruszył już z przyjmowaniem zamówień na nowy samochód. Będzie on sprzedawany w trzech wersjach, a cena w przedsprzedaży to odpowiednio: 322 900, 352 900 i 432 900 juanów. 

Samochód można także kupić z opcją leasingu akumulatora. Wówczas to w przypadku samochodu z największą baterią koszt pierwotny zakupu spada o 180 000 juanów. Miesięczny koszt leasingu wynosi zaś 2 250 juanów. 

Voyah Zhuiguang

Voyah Zhuiguang — dane techniczne

Nowy elektryczny sedan posiada dwusilnikowy napęd na wszystkie koła, a auto ma moc 375 kW. Zasięg samochodu wg chińskich norm CMTC w wersji z akumulatorem 82 kW ma wynieść 580 kilometrów. W wersji z większym akumulatorem ma on wydłużyć się do 730 kilometrów. Samochód powstał na nowej platformie 'ESSA+SOA’. Voyah podkreśla, że charakteryzuje się ona wysoką wydajnością napędu elektrycznego i obsługuje całkowicie elektryczne układy napędowe, hybrydowe i wodorowe. Sama bateria może naładować się do 230 km zasięgu w ciągu 10 minut. Pojazd może przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3,8s.

Dostawy samochodu przewidziane są na początek 2023 roku. 

Zobacz też: Studyjny model autonomicznego Volkswagena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz swój komentarz
Wpisz tutaj swoje imię